ANSA LUX SRL Funcțiune Plătitor TVA e-Factura SRL

Înființată 18.12.2003
B-dul 21 DECEMBRIE 1989 Nr. 129, Bl. L7, Ap. 93, Municipiul Cluj-Napoca, Jud. Cluj, 3400 4711, Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

Prezentare

Pe scurt

ANSA LUX SRL (CUI 16013651) este o societate cu răspundere limitată activă din Cluj-Napoca, județul Cluj, înființată în 2003. Activitatea principală este Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 14,9 mil. lei (+1,3% față de 2024) și un profit net de 415.856 lei, cu 17 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

Cifra de afaceri 2025
14,9 millei
+1,3%, față de 2024
Profit net 2025
415,9 miilei
−43,2%, față de 2024
Angajați 2025
17
0,0%, față de 2024
Marjă netă
2,8%
Capital social
200lei
Vechime
22ani

Evoluție financiară

Ministerul Finanțelor, 2016-2025
Cifra de afaceri
AnValoare
20168.206.543 lei
201710.618.843 lei
201811.690.853 lei
201912.864.899 lei
202010.851.719 lei
202112.803.694 lei
202215.698.653 lei
202315.352.977 lei
202414.720.480 lei
202514.912.135 lei

Indicatori din bilanț

lei
Indicatori din bilanț pe ani, în lei
Indicator2025202420232022202120202019201820172016
Cifra de afaceri14.912.13514.720.48015.352.97715.698.65312.803.69410.851.71912.864.89911.690.85310.618.8438.206.543
Profit net415.856731.956914.502970.018803.143760.8051.020.814838.328562.936558.929
Număr mediu de angajați17171717152020181617
Active imobilizate122.572198.666275.455280.703410.317554.657621.653621.368384.033456.435
Active circulante6.010.5136.760.3506.698.8345.670.7243.719.7624.635.7313.716.8423.121.4403.300.3192.374.564
Stocuri4.950.8815.157.8824.554.2694.400.6122.465.9173.181.4681.742.1001.358.2811.661.0371.063.708
Creanțe853.6121.318.2151.407.8631.085.5701.084.418969.1611.609.3461.525.7431.444.9181.059.450
Datorii3.213.3883.862.7733.713.8883.406.518503.8681.656.0791.053.3061.080.5942.054.6791.141.208
Capitaluri proprii3.037.8283.221.9723.390.0172.475.5153.521.4973.392.0383.104.9182.424.2011.553.7071.689.791
Ultimul bilanț: 2025. Valori din situațiile financiare anuale depuse.

Indicatori financiari 2025

Marjă netă

De urmărit
2,8% Față de anul anterior: în scădere

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 2,8 lei profit net.

Verde ≥ 5%, roșu sub 0

Lichiditate curentă

Bun
1,87 Față de anul anterior: în creștere

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,87 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5, roșu sub 1

Grad de îndatorare

Bun
51% Față de anul anterior: în scădere

51% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60%, roșu peste 80%

  • Lichiditate rapidă
  • Solvabilitate
  • Zile încasare creanțe
  • Zile de stoc
  • CA per angajat
  • Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Stare fiscală și juridică

ANAF, actualizat 30.09.2026
Înregistrat în scopuri de TVA Da
RO e-Factura Înregistrat
Inactiv fiscal Nu
Obligații restante la ANAF Nu figurează lista contribuabililor datornici
TVA la încasare Cu cont gratuit
Split TVA Cu cont gratuit
Stare la Registrul Comerțului Funcțiune
Ultimul status ANAFRELUARE ACTIVITATE din data 16.12.2011

Identificare și contact

ONRC, ANAF

Date de identificare

CUI / CIF
16013651
Nr. Reg. Com.
J2003003596125
EUID
ROONRC.J2003003596125
Cod CAEN principal
4711, Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
Data înființării
18 decembrie 2003
Vechime
22 de ani, 10 luni
Formă juridică
SRL
Capital social
200 lei (bilanț 2025)
Adresă sediu
B-dul 21 DECEMBRIE 1989 Nr. 129, Bl. L7, Ap. 93, Municipiul Cluj-Napoca, Jud. Cluj, 3400
Domiciliu fiscal
Bld. 21 Decembrie 1989 Nr. 129, Mun. Cluj-Napoca, Jud. Cluj, 400604

Date de contact

parțial ascunse
Telefoane (1)
  • 0264••••••
Email (0)
-
Website (0)
-

Administratori și reprezentanți

1
  • VA••• TRA•••Administrator, România
Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică. Vezi complet

Dosare în instanță

portal.just.ro
Dosarele sunt disponibile cu cont

Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.

Creează cont gratuit

Relații și clasament

ONRC, Ministerul Finanțelor

Firme legate și la aceeași adresă

Vezi rețeaua firmei

Firmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.

Creează cont gratuit

Clasament în domeniu și județ

Locul firmei în clasament

Poziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.

Creează cont gratuit

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
2022
  1. Înscrierea în Registrul RO e-Factura ANAF
  2. Cea mai mare cifră de afaceri din istoric Bilanțuri
2019
  1. Cel mai mare profit net din istoric Bilanțuri
2011
  1. Înregistrarea în scopuri de TVA ANAF
2003
  1. Înființarea firmei Înmatriculată în județul Cluj cu nr. J12/3596/2003. ONRC

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Întrebări frecvente despre ANSA LUX SRL

Este ANSA LUX SRL activă?

Da. ANSA LUX SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a ANSA LUX SRL?

Cifra de afaceri a ANSA LUX SRL în 2025 a fost de 14.912.135 lei (14,9 mil. lei), în creștere cu 1,3% față de 2024.

Ce profit a avut ANSA LUX SRL în 2025?

În 2025, ANSA LUX SRL a înregistrat un profit net de 415.856 lei.

Ce activitate are ANSA LUX SRL?

Activitatea principală a ANSA LUX SRL este Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).

Unde are sediul ANSA LUX SRL?

ANSA LUX SRL are sediul social la adresa B-dul 21 DECEMBRIE 1989 Nr. 129, Bl. L7, Ap. 93, Municipiul Cluj-Napoca, Jud. Cluj, 3400.

ANSA LUX SRL este plătitoare de TVA?

Da. ANSA LUX SRL este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

ANSA LUX SRL are datorii la ANAF?

Nu. ANSA LUX SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre ANSA LUX SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].