ANNE FOREST SRL Radiată SRL

Înființată 25.10.2002
Str. CONSTANTIN BRANCOVEANU Nr. 99, Bl. C4A, Sc. 1, Et. 4, Ap. 17, Bucureşti Sectorul 4, Jud. Bucureşti, 70000 4752, Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit

Prezentare

Pe scurt

ANNE FOREST SRL (CUI 14966686) a fost o societate cu răspundere limitată din București (sectorul 4), înființată în 2002 și radiată în 2014. Activitatea principală era Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit (CAEN 4752).

Ultimul bilanț, din 2013, arată o cifră de afaceri de 2.406 lei (-95% față de 2012) și o pierdere netă de 1.531 lei, fără angajați declarați.

Cifra de afaceri 2013
2.406lei
−95,1%, față de 2012
Profit net 2013
−1.531lei
−69,4%, față de 2012
Angajați 2013
-
Marjă netă
-63,6%
Capital social
500lei
Vechime
24ani

Evoluție financiară

Ministerul Finanțelor, 2008-2013
Cifra de afaceri
AnValoare
200844.341 lei
20092.663 lei
201030.782 lei
20113.067 lei
201248.650 lei
20132.406 lei

Indicatori din bilanț

lei
Indicatori din bilanț pe ani, în lei
Indicator201320122011201020092008
Cifra de afaceri2.40648.6503.06730.7822.66344.341
Profit net-1.531-904-8.0808.900-15.698-15.171
Număr mediu de angajați----11
Active imobilizate4024021.9594.2952.10115.996
Active circulante173.144173.604165.028168.416147.693119.785
Stocuri121.022121.02296.39096.39094.43060.305
Creanțe41.04540.69538.80337.11340.37452.372
Datorii144.727143.655135.732133.377119.36089.648
Capitaluri proprii28.81930.35131.25539.33430.43446.133
Ultimul bilanț: 2013. Valori din situațiile financiare anuale depuse.

Indicatori financiari 2013

Marjă netă

Slab
-64% Față de anul anterior: în scădere

Firma a pierdut 63,6 lei la fiecare 100 de lei vânzări.

Verde ≥ 5%, roșu sub 0

Lichiditate curentă

De urmărit
1,20 Față de anul anterior: stabil

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,20 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5, roșu sub 1

Grad de îndatorare

Slab
83% Față de anul anterior: stabil

83% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60%, roșu peste 80%

  • Lichiditate rapidă
  • Solvabilitate
  • Zile încasare creanțe
  • Zile de stoc
  • CA per angajat
  • Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Stare fiscală și juridică

ANAF, actualizat 30.09.2026

Firma este radiată. Starea fiscală curentă nu se mai aplică.

Stare la Registrul Comerțului Radiată
Ultimul status ANAFRADIERE din data 30.06.2014

Identificare și contact

ONRC, ANAF

Date de identificare

CUI / CIF
14966686
Nr. Reg. Com.
J40/10671/2002
EUID
ROONRC.J40/10671/2002
Cod CAEN principal
4752, Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
Data înființării
25 octombrie 2002
Vechime
24 de ani
Formă juridică
SRL
Capital social
500 lei (bilanț 2013)
Adresă sediu
Str. CONSTANTIN BRANCOVEANU Nr. 99, Bl. C4A, Sc. 1, Et. 4, Ap. 17, Bucureşti Sectorul 4, Jud. Bucureşti, 70000
Domiciliu fiscal
Bld. Constantin Brâncoveanu Nr. 99, Sector 4 Mun. Bucureşti, Jud. Bucureşti, 41442

Date de contact

parțial ascunse
Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-

Administratori și reprezentanți

2
  • BURL••• VALEN•••Reprezentant al persoanei juridice
  • FO••• INS••• S•••Lichidator, România
Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică. Vezi complet

Dosare în instanță

portal.just.ro
Dosarele sunt disponibile cu cont

Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.

Creează cont gratuit

Relații și clasament

ONRC, Ministerul Finanțelor

Firme legate și la aceeași adresă

Vezi rețeaua firmei

Firmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.

Creează cont gratuit

Clasament în domeniu și județ

Locul firmei în clasament

Poziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.

Creează cont gratuit

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
2014
  1. Stări încheiate la ONRC Faliment; Este sub incidența Legii nr. 85/2006; Lichidare; Certificat de înmatriculare preschimbat. ONRC
  2. Radierea din Registrul Comerțului ONRC
  3. Stări noi la ONRC Faliment; Este sub incidența Legii nr. 85/2006. ONRC
  4. Încetarea înregistrării în scopuri de TVA ANAF
2012
  1. Cea mai mare cifră de afaceri din istoric Bilanțuri
2010
  1. Cel mai mare profit net din istoric Bilanțuri
2002
  1. Înființarea firmei Înmatriculată în București cu nr. J40/10671/2002. ONRC
  2. Înregistrarea în scopuri de TVA ANAF

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Întrebări frecvente despre ANNE FOREST SRL

Este ANNE FOREST SRL activă?

Nu. ANNE FOREST SRL a fost radiată din Registrul Comerțului în 2014.

Care este cifra de afaceri a ANNE FOREST SRL?

Cifra de afaceri a ANNE FOREST SRL în 2013 a fost de 2.406 lei, în scădere cu 95% față de 2012.

Ce profit a avut ANNE FOREST SRL în 2013?

În 2013, ANNE FOREST SRL a înregistrat o pierdere netă de 1.531 lei.

Ce activitate avea ANNE FOREST SRL?

Activitatea principală a ANNE FOREST SRL era Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit (CAEN 4752).

Unde avea sediul ANNE FOREST SRL?

ANNE FOREST SRL avea sediul social la adresa Str. CONSTANTIN BRANCOVEANU Nr. 99, Bl. C4A, Sc. 1, Et. 4, Ap. 17, București Sectorul 4, Jud. București, 70000.

ANNE FOREST SRL are datorii la ANAF?

Nu. ANNE FOREST SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre ANNE FOREST SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].