ActivăSRL

ANISI S.R.L.

Str. Dezrobirii Nr. 40, Bl. O8, Sc. 1, Ap. 3, Sector 6 Mun. Bucureşti, Jud. Bucureşti, 60988

CAEN 4778: Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi

CUI
12358720
Reg. Com.
J40/9570/1999
Înființată
29 octombrie 1999
Vechime
26 de ani, 11 luni
Cifra de afaceri 2024
281 mii lei
Profit net 2024
351 lei
Angajați 2024
1

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 29.10.1999

Rezumat

Pe scurt

ANISI S.R.L. (CUI 12358720) este o societate cu răspundere limitată activă din București (sectorul 6), înființată în 1999. Activitatea principală este Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi (CAEN 4778).

În 2024 a raportat o cifră de afaceri de 281.445 lei (-24% față de 2023) și un profit net de 351 lei, cu 1 angajat.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
12358720
Nr. Reg. Com.
J40/9570/1999
EUID
ROONRC.J40/9570/1999
Cod CAEN principal
4778 - Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
Data înființării
29 octombrie 1999
Vechime
26 de ani, 11 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Dezrobirii Nr. 40, Bl. O8, Sc. 1, Ap. 3, Sector 6 Mun. Bucureşti, Jud. Bucureşti, 60988

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • NICOLE••• A••• IR•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2015 - 2024, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2024

-23,8% față de 2023

281.445 RON

2023: 369.333 RON

0100k200k300k400k2015201620172018201920202021202220232024Anul 2015: 244.085 RONAnul 2016: 264.126 RONAnul 2017: 351.832 RONAnul 2018: 322.222 RONAnul 2019: 300.493 RONAnul 2020: 269.182 RONAnul 2021: 196.268 RONAnul 2022: 296.469 RONAnul 2023: 369.333 RONAnul 2024: 281.445 RON

Profit net 2024

-98,7% față de 2023

351 RON

2023: 27.793 RON

-40k-20k020k40k2015201620172018201920202021202220232024Anul 2015: 2 RONAnul 2016: -14.663 RONAnul 2017: 20.822 RONAnul 2018: 732 RONAnul 2019: -6.067 RONAnul 2020: -23.348 RONAnul 2021: -35.440 RONAnul 2022: -18.374 RONAnul 2023: 27.793 RONAnul 2024: 351 RON

Evoluție pe ani

  • 2024

    Cifra de afaceri
    281 mii lei
    Profit net
    351 lei
    Angajați
    1
  • 2023

    Cifra de afaceri
    369 mii lei
    Profit net
    28 mii lei
    Angajați
    1
  • 2022

    Cifra de afaceri
    296 mii lei
    Profit net
    -18 mii lei
    Angajați
    1
  • 2021

    Cifra de afaceri
    196 mii lei
    Profit net
    -35 mii lei
    Angajați
    2
  • 2020

    Cifra de afaceri
    269 mii lei
    Profit net
    -23 mii lei
    Angajați
    2
  • 2019

    Cifra de afaceri
    300 mii lei
    Profit net
    -6 mii lei
    Angajați
    2
  • 2018

    Cifra de afaceri
    322 mii lei
    Profit net
    732 lei
    Angajați
    2
  • 2017

    Cifra de afaceri
    352 mii lei
    Profit net
    21 mii lei
    Angajați
    2
  • 2016

    Cifra de afaceri
    264 mii lei
    Profit net
    -15 mii lei
    Angajați
    2
  • 2015

    Cifra de afaceri
    244 mii lei
    Profit net
    2 lei
    Angajați
    -

Analiză

Indicatori financiari 2024

Marjă netăAtenție
0,1%Față de anul anterior: în scădere
20202021202220232024

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 0,1 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăSlab
0,39Față de anul anterior: în scădere
20202021202220232024

Activele circulante acoperă doar 39% din datorii.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareSlab
255%Față de anul anterior: în creștere
20202021202220232024

255% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2023

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  2. Cel mai mare profit net din istoric

  3. 1999

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  4. Înființarea firmei

    Înmatriculată în București cu nr. J40/9570/1999, sub denumirea ANISI SRL.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre ANISI S.R.L.

Este ANISI S.R.L. activă?

Da. ANISI S.R.L. figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a ANISI S.R.L.?

Cifra de afaceri a ANISI S.R.L. în 2024 a fost de 281.445 lei, în scădere cu 24% față de 2023.

Ce profit a avut ANISI S.R.L. în 2024?

În 2024, ANISI S.R.L. a înregistrat un profit net de 351 lei.

Ce activitate are ANISI S.R.L.?

Activitatea principală a ANISI S.R.L. este Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi (CAEN 4778).

Unde are sediul ANISI S.R.L.?

ANISI S.R.L. are sediul social la adresa Str. Dezrobirii Nr. 40, Bl. O8, Sc. 1, Ap. 3, Sector 6 Mun. București, Jud. București, 60988.

ANISI S.R.L. este plătitoare de TVA?

Da. ANISI S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA.

ANISI S.R.L. are datorii la ANAF?

Nu. ANISI S.R.L. nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre ANISI S.R.L.

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].