Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 6,8 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
ANDRIESCU SRL (CUI 16201787) este o societate cu răspundere limitată activă din satul Pietraria, Comuna Bârnova, județul Iași, înființată în 2004. Activitatea principală este Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2,18 mil. lei (+9,5% față de 2024) și un profit net de 147.172 lei, cu 8 angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 1.132.441 lei |
| 2017 | 1.202.411 lei |
| 2018 | 1.533.627 lei |
| 2019 | 1.773.264 lei |
| 2020 | 1.682.087 lei |
| 2021 | 2.412.449 lei |
| 2022 | 2.076.506 lei |
| 2023 | 1.977.542 lei |
| 2024 | 1.987.253 lei |
| 2025 | 2.176.436 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 2.176.436 | 1.987.253 | 1.977.542 | 2.076.506 | 2.412.449 | 1.682.087 | 1.773.264 | 1.533.627 | 1.202.411 | 1.132.441 |
| Profit net | 147.172 | 84.944 | 82.457 | 81.641 | 146.490 | 9.288 | -93.410 | -194.541 | -208.543 | -90.079 |
| Număr mediu de angajați | 8 | 8 | 8 | 12 | 12 | 11 | 15 | 20 | 18 | 16 |
| Active imobilizate | 57.884 | 155.551 | 211.901 | 90.883 | 54.401 | 53.962 | 56.203 | 55.523 | 66.824 | 90.530 |
| Active circulante | 472.564 | 332.705 | 261.852 | 243.238 | 213.870 | 278.356 | 208.062 | 153.136 | 234.377 | 256.165 |
| Stocuri | 262.617 | 249.817 | 153.376 | 233.436 | 183.827 | 247.679 | 187.376 | 139.356 | 231.343 | 193.427 |
| Creanțe | 60.833 | 52.265 | 15.199 | 4.934 | 19.400 | 17.788 | 16.923 | 11.441 | - | 39.717 |
| Datorii | 999.729 | 1.104.710 | 1.175.150 | 1.117.975 | 1.133.767 | 1.356.493 | 1.297.728 | 1.148.711 | 1.046.713 | 883.664 |
| Capitaluri proprii | -469.281 | -616.454 | -701.397 | -783.854 | -865.496 | -1.011.986 | -1.021.274 | -927.863 | -733.323 | -524.780 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 6,8 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante acoperă doar 47% din datorii.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
188% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. ANDRIESCU SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a ANDRIESCU SRL în 2025 a fost de 2.176.436 lei (2,18 mil. lei), în creștere cu 9,5% față de 2024.
În 2025, ANDRIESCU SRL a înregistrat un profit net de 147.172 lei.
Activitatea principală a ANDRIESCU SRL este Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).
ANDRIESCU SRL are sediul social la adresa COM. BÂRNOVA, Sat Pietraria, Comuna Bârnova, Jud. Iași, 707038.
Da. ANDRIESCU SRL este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. ANDRIESCU SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].