Marjă netă
SlabFirma a pierdut 524,3 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
ANDES IMPEX SRL (CUI 15655556) este o societate cu răspundere limitată activă din Comuna Olteni, județul Teleorman, înființată în 2003. Activitatea principală este Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule (CAEN 4531).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 38.276 lei (-42% față de 2024) și o pierdere netă de 200.662 lei, cu 5 angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA. Figurează în lista ANAF a debitorilor cu obligații restante.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 214.948 lei |
| 2017 | 52.580 lei |
| 2018 | 177.211 lei |
| 2019 | 0 lei |
| 2020 | 0 lei |
| 2021 | 0 lei |
| 2022 | - |
| 2023 | 4.156 lei |
| 2024 | 65.955 lei |
| 2025 | 38.276 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 38.276 | 65.955 | 4.156 | - | 0 | 0 | 0 | 177.211 | 52.580 | 214.948 |
| Profit net | -200.662 | -170.632 | 279.223 | -151.008 | -119.416 | -119.116 | -370.318 | -50.287 | -74.904 | 23.803 |
| Număr mediu de angajați | 5 | 5 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 4 | - | 7 |
| Active imobilizate | 215.103 | 215.103 | 215.103 | 215.103 | 215.103 | 217.441 | 218.262 | 226.053 | 226.959 | 219.878 |
| Active circulante | 371.848 | 385.475 | 457.995 | 549.704 | 550.095 | 550.381 | 550.184 | 670.258 | 755.989 | 816.572 |
| Stocuri | 360.608 | 376.043 | 394.661 | 392.304 | 392.305 | 392.305 | 392.305 | 482.193 | 516.879 | 536.954 |
| Creanțe | 10.328 | 8.618 | 60.223 | 156.771 | 156.771 | 156.771 | 156.821 | 159.166 | 238.543 | 279.070 |
| Datorii | 1.215.420 | 1.028.341 | 930.230 | 1.301.162 | 1.150.545 | 1.033.753 | 915.261 | 672.808 | 534.943 | 513.540 |
| Capitaluri proprii | -628.425 | -427.763 | -257.132 | -536.355 | -385.347 | -265.931 | -146.815 | 223.503 | 448.005 | 522.910 |
Firma a pierdut 524,3 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante acoperă doar 31% din datorii.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
207% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. ANDES IMPEX SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a ANDES IMPEX SRL în 2025 a fost de 38.276 lei, în scădere cu 42% față de 2024.
În 2025, ANDES IMPEX SRL a înregistrat o pierdere netă de 200.662 lei.
Activitatea principală a ANDES IMPEX SRL este Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule (CAEN 4531).
ANDES IMPEX SRL are sediul social la adresa cvartal 8, parcela 502, numar cadastral 20456, Comuna Olteni, Jud. Teleorman, 147230.
Da. ANDES IMPEX SRL este înregistrată în scopuri de TVA.
Da. ANDES IMPEX SRL figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].