Marjă netă
SlabFirma a pierdut 36,9 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
ANCOS 97 SRL (CUI 6020546) este o societate cu răspundere limitată activă din Buzău, înființată în 1994. Activitatea principală este Tăierea și rindeluirea lemnului (CAEN 1611).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 219.508 lei (-31% față de 2024) și o pierdere netă de 81.086 lei, cu 1 angajat.
Este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 438.191 lei |
| 2017 | 318.239 lei |
| 2018 | 291.618 lei |
| 2019 | 172.178 lei |
| 2020 | 164.314 lei |
| 2021 | 60.737 lei |
| 2022 | 54.571 lei |
| 2023 | 106.392 lei |
| 2024 | 318.895 lei |
| 2025 | 219.508 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 219.508 | 318.895 | 106.392 | 54.571 | 60.737 | 164.314 | 172.178 | 291.618 | 318.239 | 438.191 |
| Profit net | -81.086 | 27.060 | -37.014 | 56.788 | -78.175 | 30.601 | 4.485 | -24.532 | 70.084 | 104.820 |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | 4 |
| Active imobilizate | 307.427 | 348.879 | 249.960 | 257.968 | 265.976 | 292.810 | 316.955 | 341.099 | 287.281 | 297.005 |
| Active circulante | 143.631 | 155.307 | 125.847 | 126.517 | 128.232 | 137.728 | 129.251 | 124.210 | 454.495 | 410.332 |
| Stocuri | 64.819 | 18.327 | 34.547 | 34.547 | 34.547 | 34.547 | 35.273 | 27.783 | 34.627 | 110.191 |
| Creanțe | 38.563 | 64.439 | 35.911 | 45.113 | 63.111 | 34.915 | -32.433 | 22.194 | 309.273 | 278.575 |
| Datorii | 304.964 | 277.006 | 175.687 | 147.351 | 213.862 | 172.017 | 269.358 | 268.415 | 333.572 | 390.229 |
| Capitaluri proprii | 95.022 | 176.108 | 149.048 | 186.062 | 129.274 | 207.449 | 176.848 | 196.894 | 408.294 | 317.198 |
Firma a pierdut 36,9 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante acoperă doar 47% din datorii.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
68% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. ANCOS 97 SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a ANCOS 97 SRL în 2025 a fost de 219.508 lei, în scădere cu 31% față de 2024.
În 2025, ANCOS 97 SRL a înregistrat o pierdere netă de 81.086 lei.
Activitatea principală a ANCOS 97 SRL este Tăierea și rindeluirea lemnului (CAEN 1611).
ANCOS 97 SRL are sediul social la adresa Str. OVIDIU Nr. 21, Municipiul Buzău, Jud. Buzău, 120003.
Da. ANCOS 97 SRL este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. ANCOS 97 SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].