ANATOLIA COM SRL Radiată SRL

Înființată 18.10.2005
Sos. COLENTINA Nr. 62A, Bl. 113, Sc. A, Et. 2, Ap. 17, Bucureşti Sectorul 2, Jud. Bucureşti 4631, Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor

Prezentare

Pe scurt

ANATOLIA COM SRL (CUI 18050982) a fost o societate cu răspundere limitată din București (sectorul 2), înființată în 2005 și radiată în 2013. Activitatea principală era Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor (CAEN 4631).

Ultimul bilanț, din 2011, arată o cifră de afaceri de 38.255 lei și o pierdere netă de 16.227 lei, cu 4 angajați.

Cifra de afaceri 2011
38,3 miilei
−97,2%, față de 2009
Profit net 2011
−16,2 miilei
−211,0%, față de 2009
Angajați 2011
4
−20,0%, față de 2009
Marjă netă
-42,4%
Capital social
200lei
Vechime
21ani

Evoluție financiară

Ministerul Finanțelor, 2008-2011
Cifra de afaceri
AnValoare
20082.233.128 lei
20091.349.054 lei
201138.255 lei

Indicatori din bilanț

lei
Indicatori din bilanț pe ani, în lei
Indicator201120092008
Cifra de afaceri38.2551.349.0542.233.128
Profit net-16.22714.61824.817
Număr mediu de angajați455
Active imobilizate35.00035.00035.000
Active circulante429.990478.670350.090
Stocuri324.922288.931203.599
Creanțe101.153189.425135.832
Datorii427.780463.767355.516
Capitaluri proprii48.65949.90329.574
Ultimul bilanț: 2011. Valori din situațiile financiare anuale depuse.

Indicatori financiari 2011

Marjă netă

Slab
-42% Față de anul anterior: în scădere

Firma a pierdut 42,4 lei la fiecare 100 de lei vânzări.

Verde ≥ 5%, roșu sub 0

Lichiditate curentă

De urmărit
1,01 Față de anul anterior: în scădere

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,01 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5, roșu sub 1

Grad de îndatorare

Slab
90% Față de anul anterior: stabil

90% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60%, roșu peste 80%

  • Lichiditate rapidă
  • Solvabilitate
  • Zile încasare creanțe
  • Zile de stoc
  • CA per angajat
  • Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Stare fiscală și juridică

ANAF, actualizat 30.09.2026

Firma este radiată. Starea fiscală curentă nu se mai aplică.

Stare la Registrul Comerțului Radiată
Ultimul status ANAFRADIERE din data 01.11.2013

Identificare și contact

ONRC, ANAF

Date de identificare

CUI / CIF
18050982
Nr. Reg. Com.
J40/17522/2005
EUID
ROONRC.J40/17522/2005
Cod CAEN principal
4631, Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor
Data înființării
18 octombrie 2005
Vechime
21 de ani
Formă juridică
SRL
Capital social
200 lei (bilanț 2011)
Adresă sediu
Sos. COLENTINA Nr. 62A, Bl. 113, Sc. A, Et. 2, Ap. 17, Bucureşti Sectorul 2, Jud. Bucureşti
Domiciliu fiscal
Sos. COLENTINA Nr. 62A, Sector 2 Mun. Bucureşti, Jud. Bucureşti, 21198

Date de contact

parțial ascunse
Telefoane (1)
  • 0733••••••
Email (0)
-
Website (0)
-

Administratori și reprezentanți

2
  • ••• IP•••Lichidator judiciar, România
  • MA••• ANDR••• MAZ•••Reprezentant al persoanei juridice
Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică. Vezi complet

Dosare în instanță

portal.just.ro
Dosarele sunt disponibile cu cont

Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.

Creează cont gratuit

Relații și clasament

ONRC, Ministerul Finanțelor

Firme legate și la aceeași adresă

Vezi rețeaua firmei

Firmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.

Creează cont gratuit

Clasament în domeniu și județ

Locul firmei în clasament

Poziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.

Creează cont gratuit

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
2014
  1. Stări încheiate la ONRC Faliment; Este sub incidența Legii nr. 85/2006; Certificat de înmatriculare preschimbat. ONRC
2013
  1. Radierea din Registrul Comerțului ONRC
  2. Încetarea înregistrării în scopuri de TVA ANAF
2008
  1. Cea mai mare cifră de afaceri din istoric Bilanțuri
  2. Cel mai mare profit net din istoric Bilanțuri
2005
  1. Înregistrarea în scopuri de TVA ANAF
  2. Înființarea firmei Înmatriculată în București cu nr. J40/17522/2005. ONRC

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Întrebări frecvente despre ANATOLIA COM SRL

Este ANATOLIA COM SRL activă?

Nu. ANATOLIA COM SRL a fost radiată din Registrul Comerțului în 2013.

Care este cifra de afaceri a ANATOLIA COM SRL?

Cifra de afaceri a ANATOLIA COM SRL în 2011 a fost de 38.255 lei.

Ce profit a avut ANATOLIA COM SRL în 2011?

În 2011, ANATOLIA COM SRL a înregistrat o pierdere netă de 16.227 lei.

Câți angajați avea ANATOLIA COM SRL?

Conform bilanțului pe 2011, ANATOLIA COM SRL a avut în medie 4 angajați.

Ce activitate avea ANATOLIA COM SRL?

Activitatea principală a ANATOLIA COM SRL era Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor (CAEN 4631).

Unde avea sediul ANATOLIA COM SRL?

ANATOLIA COM SRL avea sediul social la adresa Sos. COLENTINA Nr. 62A, Bl. 113, Sc. A, Et. 2, Ap. 17, București Sectorul 2, Jud. București.

ANATOLIA COM SRL are datorii la ANAF?

Nu. ANATOLIA COM SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre ANATOLIA COM SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].