AMA PC COM SRL Funcțiune SRL

Înființată 09.01.2004
Str. Gîrniţei Nr. 10, Bl. 35Bis, Sc. 1, Et. 8, Ap. 51, Bucureşti Sectorul 4, Jud. Bucureşti, 70000 2620, Fabricarea calculatoarelor și a echipamentelor periferice

Prezentare

Pe scurt

AMA PC COM SRL (CUI 16039902) este o societate cu răspundere limitată activă din București (sectorul 4), înființată în 2004. Activitatea principală este Fabricarea calculatoarelor și a echipamentelor periferice (CAEN 2620).

În 2014 a raportat o cifră de afaceri de 5.278 lei (-89% față de 2013) și o pierdere netă de 22.278 lei, fără angajați declarați.

Nu este înregistrată în scopuri de TVA. ANAF a declarat-o contribuabil inactiv.

Cifra de afaceri 2014
5.278lei
−88,6%, față de 2013
Profit net 2014
−22,3 miilei
−88,9%, față de 2013
Angajați 2014
-
Marjă netă
-422,1%
Capital social
200lei
Vechime
22ani

Evoluție financiară

Ministerul Finanțelor, 2008-2014
Cifra de afaceri
AnValoare
2008184.504 lei
2009129.809 lei
2010127.964 lei
201193.424 lei
201264.032 lei
201346.393 lei
20145.278 lei

Indicatori din bilanț

lei
Indicatori din bilanț pe ani, în lei
Indicator2014201320122011201020092008
Cifra de afaceri5.27846.39364.03293.424127.964129.809184.504
Profit net-22.278-11.794-23.363-26.78910.00824.76624.624
Număr mediu de angajați--23433
Active imobilizate43.28743.28743.28740.31752.31757.31774.317
Active circulante145.396176.243163.644188.967221.323191.243152.221
Stocuri47.18134.338-----
Creanțe47.86544.99944.33043.54454.17149.31756.391
Datorii61.29669.86545.47244.46262.02946.95749.701
Capitaluri proprii127.387149.665161.459184.822211.611201.603176.837
Ultimul bilanț: 2014. Valori din situațiile financiare anuale depuse.

Indicatori financiari 2014

Marjă netă

Slab
-422% Față de anul anterior: în scădere

Firma a pierdut 422,1 lei la fiecare 100 de lei vânzări.

Verde ≥ 5%, roșu sub 0

Lichiditate curentă

Bun
2,37 Față de anul anterior: în scădere

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 2,37 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5, roșu sub 1

Grad de îndatorare

Bun
32% Față de anul anterior: în creștere

32% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60%, roșu peste 80%

  • Lichiditate rapidă
  • Solvabilitate
  • Zile încasare creanțe
  • Zile de stoc
  • CA per angajat
  • Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Stare fiscală și juridică

ANAF, actualizat 30.09.2026
Înregistrat în scopuri de TVA Nu
RO e-Factura Neînregistrat
Inactiv fiscal Da
Obligații restante la ANAF Nu figurează lista contribuabililor datornici
TVA la încasare Cu cont gratuit
Split TVA Cu cont gratuit
Stare la Registrul Comerțului Funcțiune
Ultimul status ANAFINREGISTRAT din data 09.01.2004

Identificare și contact

ONRC, ANAF

Date de identificare

CUI / CIF
16039902
Nr. Reg. Com.
J40/396/2004
EUID
ROONRC.J40/396/2004
Cod CAEN principal
2620, Fabricarea calculatoarelor și a echipamentelor periferice
Data înființării
9 ianuarie 2004
Vechime
22 de ani, 9 luni
Formă juridică
SRL
Capital social
200 lei (bilanț 2014)
Adresă sediu
Str. Gîrniţei Nr. 10, Bl. 35Bis, Sc. 1, Et. 8, Ap. 51, Bucureşti Sectorul 4, Jud. Bucureşti, 70000
Domiciliu fiscal
Str. Girnitei Nr. 10, Sector 4 Mun. Bucureşti, Jud. Bucureşti, 41958

Date de contact

parțial ascunse
Telefoane (1)
  • 0722••••••
Email (0)
-
Website (0)
-

Administratori și reprezentanți

1
  • NICOL••• ADR•••Administrator, România
Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică. Vezi complet

Dosare în instanță

portal.just.ro
Dosarele sunt disponibile cu cont

Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.

Creează cont gratuit

Relații și clasament

ONRC, Ministerul Finanțelor

Firme legate și la aceeași adresă

Vezi rețeaua firmei

Firmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.

Creează cont gratuit

Clasament în domeniu și județ

Locul firmei în clasament

Poziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.

Creează cont gratuit

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
2024
  1. Stare încheiată la ONRC: Bilanțul anual nedepus la registrul comerțului pe anul 2005 ONRC
2016
  1. Declarată contribuabil inactiv de ANAF ANAF
2015
  1. Anularea înregistrării în scopuri de TVA ANAF
2009
  1. Cel mai mare profit net din istoric Bilanțuri
2008
  1. Cea mai mare cifră de afaceri din istoric Bilanțuri
2004
  1. Înființarea firmei Înmatriculată în București cu nr. J40/396/2004. ONRC
  2. Înregistrarea în scopuri de TVA ANAF

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Întrebări frecvente despre AMA PC COM SRL

Este AMA PC COM SRL activă?

Da. AMA PC COM SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a AMA PC COM SRL?

Cifra de afaceri a AMA PC COM SRL în 2014 a fost de 5.278 lei, în scădere cu 89% față de 2013.

Ce profit a avut AMA PC COM SRL în 2014?

În 2014, AMA PC COM SRL a înregistrat o pierdere netă de 22.278 lei.

Ce activitate are AMA PC COM SRL?

Activitatea principală a AMA PC COM SRL este Fabricarea calculatoarelor și a echipamentelor periferice (CAEN 2620).

Unde are sediul AMA PC COM SRL?

AMA PC COM SRL are sediul social la adresa Str. Gîrniței Nr. 10, Bl. 35Bis, Sc. 1, Et. 8, Ap. 51, București Sectorul 4, Jud. București, 70000.

AMA PC COM SRL este plătitoare de TVA?

Nu. AMA PC COM SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.

AMA PC COM SRL are datorii la ANAF?

Nu. AMA PC COM SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre AMA PC COM SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].