ActivăSRL

ALTID MC SRL

Aleea Muscel Nr. 22, Bl. B2, Sc. 1, Ap. 4, Mun. Cluj-Napoca, Jud. Cluj, 400076

CAEN 4941: Transporturi rutiere de mărfuri

CUI
28643308
Reg. Com.
J2011001609127
Înființată
17 iunie 2011
Vechime
15 ani, 3 luni
Cifra de afaceri 2025
2,5 mil. lei
Profit net 2025
-63 mii lei
Angajați 2025
9

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 17.06.2011

Rezumat

Pe scurt

ALTID MC SRL (CUI 28643308) este o societate cu răspundere limitată activă din Cluj-Napoca, județul Cluj, înființată în 2011. Activitatea principală este Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN 4941).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2,47 mil. lei (+5,7% față de 2024) și o pierdere netă de 62.785 lei, cu 9 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
28643308
Nr. Reg. Com.
J2011001609127
EUID
ROONRC.J2011001609127
Cod CAEN principal
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
Data înființării
17 iunie 2011
Vechime
15 ani, 3 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Aleea Muscel Nr. 22, Bl. B2, Sc. 1, Ap. 4, Mun. Cluj-Napoca, Jud. Cluj, 400076

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • CHER••• A••• MAR•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

+5,7% față de 2024

2.473.431 RON

2024: 2.340.773 RON

01 mil2 mil3 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 1.800.738 RONAnul 2017: 1.977.787 RONAnul 2018: 2.065.729 RONAnul 2019: 1.918.775 RONAnul 2020: 1.512.004 RONAnul 2021: 1.788.439 RONAnul 2022: 2.596.255 RONAnul 2023: 2.519.057 RONAnul 2024: 2.340.773 RONAnul 2025: 2.473.431 RON

Profit net 2025

-54,4% față de 2024

-62.785 RON

2024: -40.665 RON

-100k0100k200k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 112.002 RONAnul 2017: 172.301 RONAnul 2018: 144.265 RONAnul 2019: 60.256 RONAnul 2020: 62.250 RONAnul 2021: 177.463 RONAnul 2022: 165.220 RONAnul 2023: 139.003 RONAnul 2024: -40.665 RONAnul 2025: -62.785 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    2,5 mil. lei
    Profit net
    -63 mii lei
    Angajați
    9
  • 2024

    Cifra de afaceri
    2,3 mil. lei
    Profit net
    -41 mii lei
    Angajați
    9
  • 2023

    Cifra de afaceri
    2,5 mil. lei
    Profit net
    139 mii lei
    Angajați
    10
  • 2022

    Cifra de afaceri
    2,6 mil. lei
    Profit net
    165 mii lei
    Angajați
    10
  • 2021

    Cifra de afaceri
    1,8 mil. lei
    Profit net
    177 mii lei
    Angajați
    9
  • 2020

    Cifra de afaceri
    1,5 mil. lei
    Profit net
    62 mii lei
    Angajați
    9
  • 2019

    Cifra de afaceri
    1,9 mil. lei
    Profit net
    60 mii lei
    Angajați
    10
  • 2018

    Cifra de afaceri
    2,1 mil. lei
    Profit net
    144 mii lei
    Angajați
    10
  • 2017

    Cifra de afaceri
    2,0 mil. lei
    Profit net
    172 mii lei
    Angajați
    10
  • 2016

    Cifra de afaceri
    1,8 mil. lei
    Profit net
    112 mii lei
    Angajați
    10

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăSlab
-2,5%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Firma a pierdut 2,5 lei la fiecare 100 de lei vânzări.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
1,61Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,61 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
46%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

46% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2022

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  2. 2021

    Cel mai mare profit net din istoric

  3. 2011

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  4. Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Cluj cu nr. J12/1609/2011.

În cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare) și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre ALTID MC SRL

Este ALTID MC SRL activă?

Da. ALTID MC SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a ALTID MC SRL?

Cifra de afaceri a ALTID MC SRL în 2025 a fost de 2.473.431 lei (2,47 mil. lei), în creștere cu 5,7% față de 2024.

Ce profit a avut ALTID MC SRL în 2025?

În 2025, ALTID MC SRL a înregistrat o pierdere netă de 62.785 lei.

Ce activitate are ALTID MC SRL?

Activitatea principală a ALTID MC SRL este Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN 4941).

Unde are sediul ALTID MC SRL?

ALTID MC SRL are sediul social la adresa Aleea Muscel Nr. 22, Bl. B2, Sc. 1, Ap. 4, Mun. Cluj-Napoca, Jud. Cluj, 400076.

ALTID MC SRL este plătitoare de TVA?

Da. ALTID MC SRL este înregistrată în scopuri de TVA.

ALTID MC SRL are datorii la ANAF?

Nu. ALTID MC SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre ALTID MC SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].