ActivăSRL

ALMASCOMP SRL

Nr. 503, Sat Mereşti Com. Mereşti, Jud. Harghita, 537195

CAEN 220: Exploatarea forestieră

CUI
18915430
Reg. Com.
J19/699/2006
Înființată
7 august 2006
Vechime
20 de ani, 2 luni
Cifra de afaceri 2025
663 mii lei
Profit net 2025
33 mii lei
Angajați 2025
4

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 07.08.2006

Rezumat

Pe scurt

ALMASCOMP SRL (CUI 18915430) este o societate cu răspundere limitată activă din comuna Merești, județul Harghita, înființată în 2006. Activitatea principală este Exploatarea forestieră (CAEN 0220).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 663.425 lei (+16% față de 2024) și un profit net de 32.534 lei, cu 4 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
18915430
Nr. Reg. Com.
J19/699/2006
EUID
ROONRC.J19/699/2006
Cod CAEN principal
220 - Exploatarea forestieră
Data înființării
7 august 2006
Vechime
20 de ani, 2 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Nr. 503, Sat Mereşti Com. Mereşti, Jud. Harghita, 537195

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • GOTH••• Á•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

+15,5% față de 2024

663.425 RON

2024: 574.339 RON

0250k500k750k1 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 302.286 RONAnul 2017: 366.600 RONAnul 2018: 546.506 RONAnul 2019: 615.600 RONAnul 2020: 833.153 RONAnul 2021: 720.528 RONAnul 2022: 562.680 RONAnul 2023: 750.756 RONAnul 2024: 574.339 RONAnul 2025: 663.425 RON

Profit net 2025

+4514,4% față de 2024

32.534 RON

2024: -737 RON

-75k-50k-25k025k50k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 2.886 RONAnul 2017: 49 RONAnul 2018: 37.015 RONAnul 2019: -56.131 RONAnul 2020: 37.717 RONAnul 2021: -37.252 RONAnul 2022: -27.642 RONAnul 2023: -21.544 RONAnul 2024: -737 RONAnul 2025: 32.534 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    663 mii lei
    Profit net
    33 mii lei
    Angajați
    4
  • 2024

    Cifra de afaceri
    574 mii lei
    Profit net
    -737 lei
    Angajați
    7
  • 2023

    Cifra de afaceri
    751 mii lei
    Profit net
    -22 mii lei
    Angajați
    8
  • 2022

    Cifra de afaceri
    563 mii lei
    Profit net
    -28 mii lei
    Angajați
    8
  • 2021

    Cifra de afaceri
    721 mii lei
    Profit net
    -37 mii lei
    Angajați
    9
  • 2020

    Cifra de afaceri
    833 mii lei
    Profit net
    38 mii lei
    Angajați
    9
  • 2019

    Cifra de afaceri
    616 mii lei
    Profit net
    -56 mii lei
    Angajați
    9
  • 2018

    Cifra de afaceri
    547 mii lei
    Profit net
    37 mii lei
    Angajați
    9
  • 2017

    Cifra de afaceri
    367 mii lei
    Profit net
    49 lei
    Angajați
    7
  • 2016

    Cifra de afaceri
    302 mii lei
    Profit net
    3 mii lei
    Angajați
    8

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăAtenție
4,9%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 4,9 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăSlab
0,95Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Activele circulante acoperă doar 95% din datorii.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareSlab
103%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

103% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2026

    Stare încheiată la ONRC: Certificat de înmatriculare preschimbat

  2. 2025

    Stare nouă la ONRC: Certificat de înmatriculare preschimbat

  3. Stare încheiată la ONRC: Certificat de înmatriculare preschimbat

  4. 2020

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  5. 2013

    Cel mai mare profit net din istoric

  6. 2006

    Înregistrarea în scopuri de TVA

Vezi toată cronologia (1 eveniment în plus, 2006 - 2006)
  1. 2006

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Harghita cu nr. J19/699/2006.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre ALMASCOMP SRL

Este ALMASCOMP SRL activă?

Da. ALMASCOMP SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a ALMASCOMP SRL?

Cifra de afaceri a ALMASCOMP SRL în 2025 a fost de 663.425 lei, în creștere cu 16% față de 2024.

Ce profit a avut ALMASCOMP SRL în 2025?

În 2025, ALMASCOMP SRL a înregistrat un profit net de 32.534 lei.

Ce activitate are ALMASCOMP SRL?

Activitatea principală a ALMASCOMP SRL este Exploatarea forestieră (CAEN 0220).

Unde are sediul ALMASCOMP SRL?

ALMASCOMP SRL are sediul social la adresa Nr. 503, Sat Merești Com. Merești, Jud. Harghita, 537195.

ALMASCOMP SRL este plătitoare de TVA?

Da. ALMASCOMP SRL este înregistrată în scopuri de TVA.

ALMASCOMP SRL are datorii la ANAF?

Nu. ALMASCOMP SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre ALMASCOMP SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].