ALIFEL CONSTRUCT SRL Funcțiune Plătitor TVA SRL

Înființată 18.06.2004
ANDREI MUREŞIANU Nr. 27, Municipiul Râmnicu Vâlcea, Jud. Vâlcea 4120, Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Prezentare

Pe scurt

ALIFEL CONSTRUCT SRL (CUI 16529939) este o societate cu răspundere limitată activă din Râmnicu Vâlcea, județul Vâlcea, înființată în 2004. Activitatea principală este Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 317.217 lei (+195% față de 2024) și un profit net de 129.405 lei, cu 1 angajat.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Cifra de afaceri 2025
317,2 miilei
+194,5%, față de 2024
Profit net 2025
129,4 miilei
+505,7%, față de 2024
Angajați 2025
1
0,0%, față de 2024
Marjă netă
40,8%
Capital social
200lei
Vechime
22ani

Evoluție financiară

Ministerul Finanțelor, 2016-2025
Cifra de afaceri
AnValoare
201649.620 lei
20175.377 lei
20180 lei
20190 lei
202010.000 lei
20210 lei
20220 lei
20230 lei
2024107.700 lei
2025317.217 lei

Indicatori din bilanț

lei
Indicatori din bilanț pe ani, în lei
Indicator2025202420232022202120202019201820172016
Cifra de afaceri317.217107.70000010.000005.37749.620
Profit net129.40521.363-55000-12.300001.781-322
Număr mediu de angajați1100000012
Active imobilizate14.646000000000
Active circulante35.30630.77850004.22010.18210.42510.42512.083
Stocuri-000000000
Creanțe2.4510000010.00510.05810.05810.000
Datorii12.719122.950113.585112.985112.985117.205110.867111.110111.110114.549
Capitaluri proprii37.233-92.172-113.535-112.985-112.985-112.985-100.685-100.685-100.685-102.466
Ultimul bilanț: 2025. Valori din situațiile financiare anuale depuse.

Indicatori financiari 2025

Marjă netă

Bun
41% Față de anul anterior: în creștere

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 40,8 lei profit net.

Verde ≥ 5%, roșu sub 0

Lichiditate curentă

Bun
2,78 Față de anul anterior: în creștere

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 2,78 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5, roșu sub 1

Grad de îndatorare

Bun
25% Față de anul anterior: în scădere

25% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60%, roșu peste 80%

  • Lichiditate rapidă
  • Solvabilitate
  • Zile încasare creanțe
  • Zile de stoc
  • CA per angajat
  • Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Stare fiscală și juridică

ANAF, actualizat 30.09.2026
Înregistrat în scopuri de TVA Da
RO e-Factura Neînregistrat
Inactiv fiscal Nu
Obligații restante la ANAF Nu figurează lista contribuabililor datornici
TVA la încasare Cu cont gratuit
Split TVA Cu cont gratuit
Stare la Registrul Comerțului Funcțiune
Ultimul status ANAFINREGISTRAT din data 18.06.2004

Identificare și contact

ONRC, ANAF

Date de identificare

CUI / CIF
16529939
Nr. Reg. Com.
J38/582/2004
EUID
ROONRC.J38/582/2004
Cod CAEN principal
4120, Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Data înființării
18 iunie 2004
Vechime
22 de ani, 4 luni
Formă juridică
SRL
Capital social
200 lei (bilanț 2025)
Adresă sediu
ANDREI MUREŞIANU Nr. 27, Municipiul Râmnicu Vâlcea, Jud. Vâlcea
Domiciliu fiscal
Str. Andrei Mureşianu Nr. 27, Mun. Râmnicu Vâlcea, Jud. Vâlcea

Date de contact

parțial ascunse
Telefoane (1)
  • 0766••••••
Email (0)
-
Website (0)
-

Administratori și reprezentanți

1
  • NICO••• COTE••• MAR••• FELIC•••Administrator, România
Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică. Vezi complet

Dosare în instanță

portal.just.ro
Dosarele sunt disponibile cu cont

Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.

Creează cont gratuit

Relații și clasament

ONRC, Ministerul Finanțelor

Firme legate și la aceeași adresă

Vezi rețeaua firmei

Firmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.

Creează cont gratuit

Clasament în domeniu și județ

Locul firmei în clasament

Poziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.

Creează cont gratuit

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
2026
  1. Înregistrarea în scopuri de TVA ANAF
2025
  1. Cea mai mare cifră de afaceri din istoric Bilanțuri
  2. Cel mai mare profit net din istoric Bilanțuri
2024
  1. Reactivată ca contribuabil de ANAF ANAF
2019
  1. Declarată contribuabil inactiv de ANAF ANAF
2004
  1. Înființarea firmei Înmatriculată în județul Vâlcea cu nr. J38/582/2004. ONRC

În cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare) și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Întrebări frecvente despre ALIFEL CONSTRUCT SRL

Este ALIFEL CONSTRUCT SRL activă?

Da. ALIFEL CONSTRUCT SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a ALIFEL CONSTRUCT SRL?

Cifra de afaceri a ALIFEL CONSTRUCT SRL în 2025 a fost de 317.217 lei, în creștere cu 195% față de 2024.

Ce profit a avut ALIFEL CONSTRUCT SRL în 2025?

În 2025, ALIFEL CONSTRUCT SRL a înregistrat un profit net de 129.405 lei.

Ce activitate are ALIFEL CONSTRUCT SRL?

Activitatea principală a ALIFEL CONSTRUCT SRL este Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

Unde are sediul ALIFEL CONSTRUCT SRL?

ALIFEL CONSTRUCT SRL are sediul social la adresa ANDREI MUREȘIANU Nr. 27, Municipiul Râmnicu Vâlcea, Jud. Vâlcea.

ALIFEL CONSTRUCT SRL este plătitoare de TVA?

Da. ALIFEL CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA.

ALIFEL CONSTRUCT SRL are datorii la ANAF?

Nu. ALIFEL CONSTRUCT SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre ALIFEL CONSTRUCT SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].