ALFA METAL CONSTRUCT SRL Radiată SRL

Înființată 20.03.2013
VALEA CASCADELOR Nr. 11, Bl. F1, Sc. 1, Ap. 10, PARTER, Bucureşti Sectorul 6, Jud. Bucureşti, 61511 2511, Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice

Prezentare

Pe scurt

ALFA METAL CONSTRUCT SRL (CUI 31389502) a fost o societate cu răspundere limitată din București (sectorul 6), înființată în 2013 și radiată în 2018. Activitatea principală era Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice (CAEN 2511).

Ultimul bilanț, din 2017, arată o cifră de afaceri de 493.402 lei (+7,3% față de 2016) și un profit net de 290.588 lei, cu 1 angajat.

Cifra de afaceri 2017
493,4 miilei
+7,3%, față de 2016
Profit net 2017
290,6 miilei
−10,9%, față de 2016
Angajați 2017
1
Marjă netă
58,9%
Capital social
200lei
Vechime
13ani

Evoluție financiară

Ministerul Finanțelor, 2014-2017
Cifra de afaceri
AnValoare
20140 lei
20153.195 lei
2016459.827 lei
2017493.402 lei

Indicatori din bilanț

lei
Indicatori din bilanț pe ani, în lei
Indicator2017201620152014
Cifra de afaceri493.402459.8273.1950
Profit net290.588325.966--141
Număr mediu de angajați1---
Active imobilizate12.5934.109-1.650
Active circulante309.566337.428185.956-
Stocuri2.790---
Creanțe43.11172.89012.330-
Datorii31.27313.6073.9911.591
Capitaluri proprii290.886327.930181.96559
Ultimul bilanț: 2017. Valori din situațiile financiare anuale depuse.

Indicatori financiari 2017

Marjă netă

Bun
59% Față de anul anterior: în scădere

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 58,9 lei profit net.

Verde ≥ 5%, roșu sub 0

Lichiditate curentă

Bun
9,90 Față de anul anterior: în scădere

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 9,90 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5, roșu sub 1

Grad de îndatorare

Bun
9,7% Față de anul anterior: în creștere

9,7% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60%, roșu peste 80%

  • Lichiditate rapidă
  • Solvabilitate
  • Zile încasare creanțe
  • Zile de stoc
  • CA per angajat
  • Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Stare fiscală și juridică

ANAF, actualizat 30.09.2026

Firma este radiată. Starea fiscală curentă nu se mai aplică.

Stare la Registrul Comerțului Radiată
Ultimul status ANAFRADIERE din data 24.10.2018

Identificare și contact

ONRC, ANAF

Date de identificare

CUI / CIF
31389502
Nr. Reg. Com.
J40/3593/2013
EUID
ROONRC.J40/3593/2013
Cod CAEN principal
2511, Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
Data înființării
20 martie 2013
Vechime
13 ani, 7 luni
Formă juridică
SRL
Capital social
200 lei (bilanț 2017)
Adresă sediu
VALEA CASCADELOR Nr. 11, Bl. F1, Sc. 1, Ap. 10, PARTER, Bucureşti Sectorul 6, Jud. Bucureşti, 61511
Domiciliu fiscal
Str. Valea Cascadelor Nr. 11, PARTER, Sector 6 Mun. Bucureşti, Jud. Bucureşti, 61511

Date de contact

parțial ascunse
Telefoane (1)
  • 0720••••••
Email (0)
-
Website (0)
-

Administratori și reprezentanți

1
  • LA••• COS•••Administrator, România
Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică. Vezi complet

Dosare în instanță

portal.just.ro
Dosarele sunt disponibile cu cont

Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.

Creează cont gratuit

Relații și clasament

ONRC, Ministerul Finanțelor

Firme legate și la aceeași adresă

Vezi rețeaua firmei

Firmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.

Creează cont gratuit

Clasament în domeniu și județ

Locul firmei în clasament

Poziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.

Creează cont gratuit

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
2018
  1. Stare încheiată la ONRC: Lichidare ONRC
  2. Anularea înregistrării în scopuri de TVA ANAF
  3. Radierea din Registrul Comerțului ONRC
  4. Stare nouă la ONRC: Lichidare ONRC
  5. Stare încheiată la ONRC: Funcțiune ONRC
2017
  1. Înregistrarea în scopuri de TVA ANAF
  2. Cea mai mare cifră de afaceri din istoric Bilanțuri
2016
  1. Cel mai mare profit net din istoric Bilanțuri
2013
  1. Înființarea firmei Înmatriculată în București cu nr. J40/3593/2013. ONRC

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Întrebări frecvente despre ALFA METAL CONSTRUCT SRL

Este ALFA METAL CONSTRUCT SRL activă?

Nu. ALFA METAL CONSTRUCT SRL a fost radiată din Registrul Comerțului în 2018.

Care este cifra de afaceri a ALFA METAL CONSTRUCT SRL?

Cifra de afaceri a ALFA METAL CONSTRUCT SRL în 2017 a fost de 493.402 lei, în creștere cu 7,3% față de 2016.

Ce profit a avut ALFA METAL CONSTRUCT SRL în 2017?

În 2017, ALFA METAL CONSTRUCT SRL a înregistrat un profit net de 290.588 lei.

Câți angajați avea ALFA METAL CONSTRUCT SRL?

Conform bilanțului pe 2017, ALFA METAL CONSTRUCT SRL a avut în medie 1 angajat.

Ce activitate avea ALFA METAL CONSTRUCT SRL?

Activitatea principală a ALFA METAL CONSTRUCT SRL era Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice (CAEN 2511).

Unde avea sediul ALFA METAL CONSTRUCT SRL?

ALFA METAL CONSTRUCT SRL avea sediul social la adresa VALEA CASCADELOR Nr. 11, Bl. F1, Sc. 1, Ap. 10, PARTER, București Sectorul 6, Jud. București, 61511.

ALFA METAL CONSTRUCT SRL are datorii la ANAF?

Nu. ALFA METAL CONSTRUCT SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre ALFA METAL CONSTRUCT SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].