Marjă netă
SlabFirma a pierdut 2,1 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
ALFA LAVAL SRL (CUI 8140611) este o societate cu răspundere limitată activă din București (sectorul 3), înființată în 1996. Activitatea principală este Comerț cu ridicata nespecializat (CAEN 4690).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 18 mil. lei (+5,4% față de 2024) și o pierdere netă de 381.056 lei, cu 13 angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 12.755.667 lei |
| 2017 | 15.609.639 lei |
| 2018 | 10.725.968 lei |
| 2019 | 11.220.664 lei |
| 2020 | 14.584.130 lei |
| 2021 | 10.318.762 lei |
| 2022 | 14.280.890 lei |
| 2023 | 16.786.398 lei |
| 2024 | 17.078.909 lei |
| 2025 | 17.999.877 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 17.999.877 | 17.078.909 | 16.786.398 | 14.280.890 | 10.318.762 | 14.584.130 | 11.220.664 | 10.725.968 | 15.609.639 | 12.755.667 |
| Profit net | -381.056 | -5.525 | 119.472 | 471.916 | 33.047 | 1.453.533 | 184.185 | 457.811 | 706.211 | 75.406 |
| Număr mediu de angajați | 13 | 12 | 12 | 11 | 10 | 9 | 9 | 10 | 9 | 10 |
| Active imobilizate | 157.899 | 168.173 | 184.499 | 73.928 | 37.822 | 51.931 | 33.051 | 87.006 | 70.337 | 151.305 |
| Active circulante | 7.464.388 | 6.018.542 | 7.454.977 | 6.324.686 | 4.447.333 | 5.555.102 | 5.260.406 | 4.278.803 | 5.981.900 | 4.102.839 |
| Stocuri | 306.955 | 576.130 | 515.270 | 378.121 | 278.992 | 69.525 | 291.560 | 33.372 | 694.261 | 177.300 |
| Creanțe | 3.193.482 | 3.203.936 | 4.245.665 | 4.188.366 | 2.362.345 | 3.957.395 | 4.187.692 | 3.444.793 | 3.926.055 | 2.288.480 |
| Datorii | 5.392.755 | 3.621.960 | 5.113.925 | 3.978.187 | 2.606.935 | 1.741.048 | 2.889.170 | 640.688 | 2.793.069 | 746.268 |
| Capitaluri proprii | 1.892.607 | 2.273.663 | 2.279.187 | 2.159.715 | 1.687.799 | 3.654.752 | 2.201.219 | 3.517.034 | 3.059.223 | 3.353.012 |
Firma a pierdut 2,1 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,38 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
71% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare), numele administratorilor și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. ALFA LAVAL SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a ALFA LAVAL SRL în 2025 a fost de 17.999.877 lei (18 mil. lei), în creștere cu 5,4% față de 2024.
În 2025, ALFA LAVAL SRL a înregistrat o pierdere netă de 381.056 lei.
Activitatea principală a ALFA LAVAL SRL este Comerț cu ridicata nespecializat (CAEN 4690).
ALFA LAVAL SRL are sediul social la adresa Decebal Nr. 25-29, Et. 6, OLYMPIA TOWER, NIVEL 7, PIAȚA MUNCII, București Sectorul 3, Jud. București.
Da. ALFA LAVAL SRL este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. ALFA LAVAL SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].