RadiatăSRL

ALFA LASER SRL

Str. Cibinului Nr. 31, Ap. 2, Mun. Braşov, Jud. Braşov, 500122

CAEN 4690: Comerț cu ridicata nespecializat

CUI
29776590
Reg. Com.
J08/230/2012
Înființată
21 februarie 2012
Vechime
14 ani, 7 luni
Cifra de afaceri 2021
216 mii lei
Profit net 2021
155 mii lei
Angajați 2021
1

Stare la Registrul Comerțului

  • radiată

Ultimul status ANAF: RADIERE din data 19.10.2022

Rezumat

Pe scurt

ALFA LASER SRL (CUI 29776590) a fost o societate cu răspundere limitată din Brașov, înființată în 2012 și radiată în 2022. Activitatea principală era Comerț cu ridicata nespecializat (CAEN 4690).

Ultimul bilanț, din 2021, arată o cifră de afaceri de 216.205 lei (-17% față de 2020) și un profit net de 155.164 lei, cu 1 angajat.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
29776590
Nr. Reg. Com.
J08/230/2012
EUID
ROONRC.J8/230/2012
Cod CAEN principal
4690 - Comerț cu ridicata nespecializat
Data înființării
21 februarie 2012
Vechime
14 ani, 7 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Cibinului Nr. 31, Ap. 2, Mun. Braşov, Jud. Braşov, 500122

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • TUDO••• LILI•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2012 - 2021, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2021

-16,7% față de 2020

216.205 RON

2020: 259.677 RON

0100k200k300k2012201320142015201620172018201920202021Anul 2012: 31.263 RONAnul 2013: 157.975 RONAnul 2014: 206.409 RONAnul 2015: 62.967 RONAnul 2016: 207.783 RONAnul 2017: 158.983 RONAnul 2018: 164.758 RONAnul 2019: 257.473 RONAnul 2020: 259.677 RONAnul 2021: 216.205 RON

Profit net 2021

-27,8% față de 2020

155.164 RON

2020: 214.913 RON

0100k200k300k2012201320142015201620172018201920202021Anul 2012: 12.562 RONAnul 2013: 110.453 RONAnul 2014: 130.428 RONAnul 2015: 2 RONAnul 2016: 148.531 RONAnul 2017: 112.507 RONAnul 2018: 99.279 RONAnul 2019: 196.118 RONAnul 2020: 214.913 RONAnul 2021: 155.164 RON

Evoluție pe ani

  • 2021

    Cifra de afaceri
    216 mii lei
    Profit net
    155 mii lei
    Angajați
    1
  • 2020

    Cifra de afaceri
    260 mii lei
    Profit net
    215 mii lei
    Angajați
    -
  • 2019

    Cifra de afaceri
    257 mii lei
    Profit net
    196 mii lei
    Angajați
    -
  • 2018

    Cifra de afaceri
    165 mii lei
    Profit net
    99 mii lei
    Angajați
    2
  • 2017

    Cifra de afaceri
    159 mii lei
    Profit net
    113 mii lei
    Angajați
    2
  • 2016

    Cifra de afaceri
    208 mii lei
    Profit net
    149 mii lei
    Angajați
    2
  • 2015

    Cifra de afaceri
    63 mii lei
    Profit net
    2 lei
    Angajați
    -
  • 2014

    Cifra de afaceri
    206 mii lei
    Profit net
    130 mii lei
    Angajați
    1
  • 2013

    Cifra de afaceri
    158 mii lei
    Profit net
    110 mii lei
    Angajați
    2
  • 2012

    Cifra de afaceri
    31 mii lei
    Profit net
    13 mii lei
    Angajați
    1

Analiză

Indicatori financiari 2021

Marjă netăBun
72%Față de anul anterior: în scădere
20172018201920202021

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 71,8 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
23,99Față de anul anterior: în scădere
20172018201920202021

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 23,99 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
4,1%Față de anul anterior: în creștere
20172018201920202021

4,1% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2023

    Stare încheiată la ONRC: Dizolvare

  2. 2022

    Radierea din Registrul Comerțului

  3. Stare nouă la ONRC: Dizolvare

  4. Stare încheiată la ONRC: Funcțiune

  5. 2020

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  6. Cel mai mare profit net din istoric

Vezi toată cronologia (1 eveniment în plus, 2012 - 2012)
  1. 2012

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Brașov cu nr. J8/230/2012.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre ALFA LASER SRL

Este ALFA LASER SRL activă?

Nu. ALFA LASER SRL a fost radiată din Registrul Comerțului în 2022.

Care este cifra de afaceri a ALFA LASER SRL?

Cifra de afaceri a ALFA LASER SRL în 2021 a fost de 216.205 lei, în scădere cu 17% față de 2020.

Ce profit a avut ALFA LASER SRL în 2021?

În 2021, ALFA LASER SRL a înregistrat un profit net de 155.164 lei.

Câți angajați avea ALFA LASER SRL?

Conform bilanțului pe 2021, ALFA LASER SRL a avut în medie 1 angajat.

Ce activitate avea ALFA LASER SRL?

Activitatea principală a ALFA LASER SRL era Comerț cu ridicata nespecializat (CAEN 4690).

Unde avea sediul ALFA LASER SRL?

ALFA LASER SRL avea sediul social la adresa Str. Cibinului Nr. 31, Ap. 2, Mun. Brașov, Jud. Brașov, 500122.

ALFA LASER SRL are datorii la ANAF?

Nu. ALFA LASER SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre ALFA LASER SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].