ALEX DECOR CONSTRUCT SRL Funcțiune SRL

Înființată 13.04.2005
Str. LT. COL. C-TIN MARINESCU Nr. 9, Bl. V68, Sc. 1, Et. 1, Ap. 7, Bucureşti Sectorul 5, Jud. Bucureşti, 70000 4333, Lucrări de pardosire și placare a pereților

Prezentare

Pe scurt

ALEX DECOR CONSTRUCT SRL (CUI 17478272) este o societate cu răspundere limitată activă din București (sectorul 5), înființată în 2005. Activitatea principală este Lucrări de pardosire și placare a pereților (CAEN 4333).

În 2014 nu a raportat cifră de afaceri, dar a înregistrat o pierdere netă de 2.041 lei, cu 1 angajat.

Nu este înregistrată în scopuri de TVA. ANAF a declarat-o contribuabil inactiv.

Cifra de afaceri 2014
0lei
−100,0%, față de 2013
Profit net 2014
−2.041lei
+89,1%, față de 2013
Angajați 2014
1
−50,0%, față de 2013
Marjă netă
-
Capital social
200lei
Vechime
21ani

Evoluție financiară

Ministerul Finanțelor, 2008-2014
Cifra de afaceri
AnValoare
2008829.889 lei
2009571.530 lei
2010129.496 lei
201145.181 lei
201284.750 lei
201328.552 lei
20140 lei

Indicatori din bilanț

lei
Indicatori din bilanț pe ani, în lei
Indicator2014201320122011201020092008
Cifra de afaceri028.55284.75045.181129.496571.530829.889
Profit net-2.041-18.764-25.92213.783-35.255-31.81712.453
Număr mediu de angajați1232477
Active imobilizate1.5732.2162.9066.21614.63432.36459.488
Active circulante170.184169.483171.333192.802176.542197.19598.082
Stocuri133.084133.084132.964132.884136.522109.05145.258
Creanțe39.04238.12439.60144.46637.36538.618153
Datorii226.357224.258208.034210.419212.832216.528116.249
Capitaluri proprii-54.600-52.559-33.795-7.873-21.65613.59945.416
Ultimul bilanț: 2014. Valori din situațiile financiare anuale depuse.

Indicatori financiari 2014

Marjă netă

Indisponibil
-

Nu se poate calcula: firma nu a raportat cifră de afaceri în acest an.

Verde ≥ 5%, roșu sub 0

Lichiditate curentă

Slab
0,75 Față de anul anterior: stabil

Activele circulante acoperă doar 75% din datorii.

Verde ≥ 1,5, roșu sub 1

Grad de îndatorare

Slab
132% Față de anul anterior: stabil

132% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60%, roșu peste 80%

  • Lichiditate rapidă
  • Solvabilitate
  • Zile încasare creanțe
  • Zile de stoc
  • CA per angajat
  • Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Stare fiscală și juridică

ANAF, actualizat 30.09.2026
Înregistrat în scopuri de TVA Nu
RO e-Factura Neînregistrat
Inactiv fiscal Da
Obligații restante la ANAF Nu figurează lista contribuabililor datornici
TVA la încasare Cu cont gratuit
Split TVA Cu cont gratuit
Stare la Registrul Comerțului FuncțiuneSediu expirat
Ultimul status ANAFINREGISTRAT din data 13.04.2005

Identificare și contact

ONRC, ANAF

Date de identificare

CUI / CIF
17478272
Nr. Reg. Com.
J40/6908/2005
EUID
ROONRC.J40/6908/2005
Cod CAEN principal
4333, Lucrări de pardosire și placare a pereților
Data înființării
13 aprilie 2005
Vechime
21 de ani, 6 luni
Formă juridică
SRL
Capital social
200 lei (bilanț 2014)
Adresă sediu
Str. LT. COL. C-TIN MARINESCU Nr. 9, Bl. V68, Sc. 1, Et. 1, Ap. 7, Bucureşti Sectorul 5, Jud. Bucureşti, 70000
Domiciliu fiscal
Str. Lt. col. Constantin Marinescu Nr. 9, Sector 5 Mun. Bucureşti, Jud. Bucureşti, 50795

Date de contact

parțial ascunse
Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-

Administratori și reprezentanți

1
  • SMARA••• IO•••Administrator
Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică. Vezi complet

Dosare în instanță

portal.just.ro
Dosarele sunt disponibile cu cont

Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.

Creează cont gratuit

Relații și clasament

ONRC, Ministerul Finanțelor

Firme legate și la aceeași adresă

Vezi rețeaua firmei

Firmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.

Creează cont gratuit

Clasament în domeniu și județ

Locul firmei în clasament

Poziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.

Creează cont gratuit

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
2018
  1. Stare încheiată la ONRC: Sechestru părți sociale/acțiuni deținute de unul sau mai mulți asoc./acționari ONRC
  2. Stare nouă la ONRC: Sechestru părți sociale/acțiuni deținute de unul sau mai mulți asoc./acționari ONRC
2016
  1. Declarată contribuabil inactiv de ANAF ANAF
2014
  1. Încetarea înregistrării în scopuri de TVA ANAF
2011
  1. Cel mai mare profit net din istoric Bilanțuri
2008
  1. Cea mai mare cifră de afaceri din istoric Bilanțuri
2005
  1. Înregistrarea în scopuri de TVA ANAF
  2. Înființarea firmei Înmatriculată în București cu nr. J40/6908/2005. ONRC

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Întrebări frecvente despre ALEX DECOR CONSTRUCT SRL

Este ALEX DECOR CONSTRUCT SRL activă?

Da. ALEX DECOR CONSTRUCT SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Ce profit a avut ALEX DECOR CONSTRUCT SRL în 2014?

În 2014, ALEX DECOR CONSTRUCT SRL a înregistrat o pierdere netă de 2.041 lei.

Câți angajați are ALEX DECOR CONSTRUCT SRL?

Conform bilanțului pe 2014, ALEX DECOR CONSTRUCT SRL a avut în medie 1 angajat (față de 2 angajați în 2013).

Ce activitate are ALEX DECOR CONSTRUCT SRL?

Activitatea principală a ALEX DECOR CONSTRUCT SRL este Lucrări de pardosire și placare a pereților (CAEN 4333).

Unde are sediul ALEX DECOR CONSTRUCT SRL?

ALEX DECOR CONSTRUCT SRL are sediul social la adresa Str. LT. COL. C-TIN MARINESCU Nr. 9, Bl. V68, Sc. 1, Et. 1, Ap. 7, București Sectorul 5, Jud. București, 70000.

ALEX DECOR CONSTRUCT SRL este plătitoare de TVA?

Nu. ALEX DECOR CONSTRUCT SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.

ALEX DECOR CONSTRUCT SRL are datorii la ANAF?

Nu. ALEX DECOR CONSTRUCT SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre ALEX DECOR CONSTRUCT SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].