ALCONS SRL
Str. Timişoarei Nr. 34 A, Mun. Reşiţa, Jud. Caraş-Severin, 320232
CAEN 6820: închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- CUI
- 1059146
- Reg. Com.
- J1991000114112
- Înființată
- 17 mai 1991
- Vechime
- 35 de ani, 5 luni
- Cifra de afaceri 2025
- 351 mii lei
- Profit net 2025
- 128 mii lei
- Angajați 2025
- 1
Situație fiscală (ANAF)
- Activă fiscal
- Plătitoare de TVA
- Nu figurează cu datorii la ANAF
Stare la Registrul Comerțului
- funcțiune
Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 17.05.1991
Rezumat
Pe scurt
ALCONS SRL (CUI 1059146) este o societate cu răspundere limitată activă din Reșița, județul Caraș-Severin, înființată în 1991. Activitatea principală este închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (CAEN 6820).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 351.428 lei (+4,1% față de 2024) și un profit net de 127.649 lei, cu 1 angajat.
Este înregistrată în scopuri de TVA.
Identificare
Date de identificare
- CUI / CIF
- 1059146
- Nr. Reg. Com.
- J1991000114112
- EUID
- ROONRC.J1991000114112
- Cod CAEN principal
- 6820 - închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- Data înființării
- 17 mai 1991
- Vechime
- 35 de ani, 5 luni
- Formă juridică
- SRL
- Adresă sediu
- Str. Timişoarei Nr. 34 A, Mun. Reşiţa, Jud. Caraş-Severin, 320232
Contact
Date de contact
Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.
- Telefoane (0)
- -
- Email (0)
- -
- Website (0)
- -
- Persoane (1)
- Ş••• SA••• CLAU•••
Bilanțuri
Rezultate financiare
2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor
Cifra de afaceri 2025
+4,1% față de 2024351.428 RON
2024: 337.623 RON
Profit net 2025
+26,4% față de 2024127.649 RON
2024: 101.007 RON
Evoluție pe ani
2025
- Cifra de afaceri
- 351 mii lei
- Profit net
- 128 mii lei
- Angajați
- 1
2024
- Cifra de afaceri
- 338 mii lei
- Profit net
- 101 mii lei
- Angajați
- 1
2023
- Cifra de afaceri
- 345 mii lei
- Profit net
- 138 mii lei
- Angajați
- 1
2022
- Cifra de afaceri
- 332 mii lei
- Profit net
- 157 mii lei
- Angajați
- 1
2021
- Cifra de afaceri
- 316 mii lei
- Profit net
- 148 mii lei
- Angajați
- 1
2020
- Cifra de afaceri
- 283 mii lei
- Profit net
- 126 mii lei
- Angajați
- 1
2019
- Cifra de afaceri
- 262 mii lei
- Profit net
- 104 mii lei
- Angajați
- 1
2018
- Cifra de afaceri
- 291 mii lei
- Profit net
- 151 mii lei
- Angajați
- 1
2017
- Cifra de afaceri
- 290 mii lei
- Profit net
- 140 mii lei
- Angajați
- 1
2016
- Cifra de afaceri
- 268 mii lei
- Profit net
- 106 mii lei
- Angajați
- 1
Analiză
Indicatori financiari 2025
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 36,3 lei profit net.
Verde ≥ 5% · roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 10,77 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1
3,3% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60% · roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Istoric
Cronologie
Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
- 2025
Cea mai mare cifră de afaceri din istoric
- 2022
Cel mai mare profit net din istoric
- 1993
Înregistrarea în scopuri de TVA
- 1991
Înființarea firmei
Înmatriculată în județul Caraș-Severin cu nr. J11/114/1991.
În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Răspunsuri rapide
Întrebări frecvente despre ALCONS SRL
Este ALCONS SRL activă?
Da. ALCONS SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Care este cifra de afaceri a ALCONS SRL?
Cifra de afaceri a ALCONS SRL în 2025 a fost de 351.428 lei, în creștere cu 4,1% față de 2024.
Ce profit a avut ALCONS SRL în 2025?
În 2025, ALCONS SRL a înregistrat un profit net de 127.649 lei.
Ce activitate are ALCONS SRL?
Activitatea principală a ALCONS SRL este închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (CAEN 6820).
Unde are sediul ALCONS SRL?
ALCONS SRL are sediul social la adresa Str. Timișoarei Nr. 34 A, Mun. Reșița, Jud. Caraș-Severin, 320232.
ALCONS SRL este plătitoare de TVA?
Da. ALCONS SRL este înregistrată în scopuri de TVA.
ALCONS SRL are datorii la ANAF?
Nu. ALCONS SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Vezi toate datele despre ALCONS SRL
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
- Gratuit pentru început
- Fără card necesar
- Acces instant
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].