ALBOND CONSTRUCT SRL Lichidare SRL

Înființată 02.03.2007
Str. Cîmpineanca Nr. 10, Bl. T4, Sc. D, Et. P, Ap. 48, Bucureşti Sectorul 3, Jud. Bucureşti 4542, Lucrări de tâmplărie și dulgherie

Prezentare

Pe scurt

ALBOND CONSTRUCT SRL (CUI 21249684) este o societate cu răspundere limitată din București (sectorul 3), înființată în 2007. Activitatea principală este Lucrări de tâmplărie și dulgherie (CAEN 4542). Firma este în lichidare.

În 2009 a raportat o cifră de afaceri de 61.928 lei (+100% față de 2008) și un profit net de 16.234 lei, fără angajați declarați.

Nu este înregistrată în scopuri de TVA. ANAF a declarat-o contribuabil inactiv.

Cifra de afaceri 2009
61,9 miilei
+99,9%, față de 2008
Profit net 2009
16,2 miilei
+284,1%, față de 2008
Angajați 2009
-
Marjă netă
26,2%
Capital social
1.000lei
Vechime
19ani

Evoluție financiară

Ministerul Finanțelor, 2008-2009
Cifra de afaceri
AnValoare
200830.987 lei
200961.928 lei

Indicatori din bilanț

lei
Indicatori din bilanț pe ani, în lei
Indicator20092008
Cifra de afaceri61.92830.987
Profit net16.234-8.817
Număr mediu de angajați--
Active imobilizate11.1771.489
Active circulante30.6936.003
Stocuri5.5763.104
Creanțe24.8412.285
Datorii35.68417.540
Capitaluri proprii6.186-10.048
Ultimul bilanț: 2009. Valori din situațiile financiare anuale depuse.

Indicatori financiari 2009

Marjă netă

Bun
26% Față de anul anterior: în creștere

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 26,2 lei profit net.

Verde ≥ 5%, roșu sub 0

Lichiditate curentă

Slab
0,86 Față de anul anterior: în creștere

Activele circulante acoperă doar 86% din datorii.

Verde ≥ 1,5, roșu sub 1

Grad de îndatorare

Slab
85% Față de anul anterior: în scădere

85% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60%, roșu peste 80%

  • Lichiditate rapidă
  • Solvabilitate
  • Zile încasare creanțe
  • Zile de stoc
  • CA per angajat
  • Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Stare fiscală și juridică

ANAF, actualizat 30.09.2026
Înregistrat în scopuri de TVA Nu
RO e-Factura Neînregistrat
Inactiv fiscal Da
Obligații restante la ANAF Nu figurează lista contribuabililor datornici
TVA la încasare Cu cont gratuit
Split TVA Cu cont gratuit
Stare la Registrul Comerțului LichidareMandat administratori expiratSediu expirat
Ultimul status ANAFINREGISTRAT din data 02.03.2007

Identificare și contact

ONRC, ANAF

Date de identificare

CUI / CIF
21249684
Nr. Reg. Com.
J40/4296/2007
EUID
ROONRC.J40/4296/2007
Cod CAEN principal
4542, Lucrări de tâmplărie și dulgherie
Data înființării
2 martie 2007
Vechime
19 ani, 7 luni
Formă juridică
SRL
Capital social
1.000 lei (bilanț 2009)
Adresă sediu
Str. Cîmpineanca Nr. 10, Bl. T4, Sc. D, Et. P, Ap. 48, Bucureşti Sectorul 3, Jud. Bucureşti
Domiciliu fiscal
Str. Cimpineanca Nr. 10, Sector 3 Mun. Bucureşti, Jud. Bucureşti, 32514

Date de contact

parțial ascunse
Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-

Administratori și reprezentanți

3
  • BĂDULE••• I•••Administrator
  • ROTA••• ••• IP•••Lichidator, România
  • SIR••• ISAB•••Reprezentant al persoanei juridice, România
Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică. Vezi complet

Dosare în instanță

portal.just.ro
Dosarele sunt disponibile cu cont

Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.

Creează cont gratuit

Relații și clasament

ONRC, Ministerul Finanțelor

Firme legate și la aceeași adresă

Vezi rețeaua firmei

Firmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.

Creează cont gratuit

Clasament în domeniu și județ

Locul firmei în clasament

Poziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.

Creează cont gratuit

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
2025
  1. Stare nouă la ONRC: Lichidare ONRC
  2. Stare încheiată la ONRC: Lichidare ONRC
2019
  1. Stare nouă la ONRC: Lichidare ONRC
  2. Stare încheiată la ONRC: Dizolvare judiciară, cf art.237 din Legea nr. 31/1990 ONRC
  3. Stare nouă la ONRC: Dizolvare judiciară, cf art.237 din Legea nr. 31/1990 ONRC
  4. Stare încheiată la ONRC: Funcțiune ONRC
2012
  1. Declarată contribuabil inactiv de ANAF ANAF
  2. Încetarea înregistrării în scopuri de TVA ANAF
2007
  1. Înregistrarea în scopuri de TVA ANAF
  2. Înființarea firmei Înmatriculată în București cu nr. J40/4296/2007. ONRC

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Întrebări frecvente despre ALBOND CONSTRUCT SRL

Este ALBOND CONSTRUCT SRL activă?

Nu. ALBOND CONSTRUCT SRL este în lichidare.

Care este cifra de afaceri a ALBOND CONSTRUCT SRL?

Cifra de afaceri a ALBOND CONSTRUCT SRL în 2009 a fost de 61.928 lei, în creștere cu 100% față de 2008.

Ce profit a avut ALBOND CONSTRUCT SRL în 2009?

În 2009, ALBOND CONSTRUCT SRL a înregistrat un profit net de 16.234 lei.

Ce activitate are ALBOND CONSTRUCT SRL?

Activitatea principală a ALBOND CONSTRUCT SRL este Lucrări de tâmplărie și dulgherie (CAEN 4542).

Unde are sediul ALBOND CONSTRUCT SRL?

ALBOND CONSTRUCT SRL are sediul social la adresa Str. Cîmpineanca Nr. 10, Bl. T4, Sc. D, Et. P, Ap. 48, București Sectorul 3, Jud. București.

ALBOND CONSTRUCT SRL este plătitoare de TVA?

Nu. ALBOND CONSTRUCT SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.

ALBOND CONSTRUCT SRL are datorii la ANAF?

Nu. ALBOND CONSTRUCT SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre ALBOND CONSTRUCT SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].