Marjă netă
De urmăritDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 0,5 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
AGROCLAAS SRL (CUI 13895498) este o societate cu răspundere limitată activă din Iași, înființată în 2001. Activitatea principală este Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase (CAEN 0111).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2,07 mil. lei (+75% față de 2024) și un profit net de 9.799 lei, cu 10 angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 1.750.021 lei |
| 2017 | 1.733.727 lei |
| 2018 | 1.241.033 lei |
| 2019 | 1.189.873 lei |
| 2020 | 1.338.813 lei |
| 2021 | 2.196.506 lei |
| 2022 | 1.025.493 lei |
| 2023 | 734.712 lei |
| 2024 | 1.181.212 lei |
| 2025 | 2.069.757 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 2.069.757 | 1.181.212 | 734.712 | 1.025.493 | 2.196.506 | 1.338.813 | 1.189.873 | 1.241.033 | 1.733.727 | 1.750.021 |
| Profit net | 9.799 | 3.267 | 3.895 | 4.935 | 5.977 | 2.428 | 5.498 | 13.842 | 35.622 | 69.544 |
| Număr mediu de angajați | 10 | 10 | 9 | 9 | 8 | 9 | 9 | 11 | 10 | 10 |
| Active imobilizate | 380.521 | 503.437 | 672.648 | 854.589 | 740.196 | 713.398 | 696.003 | 689.483 | 239.334 | 242.821 |
| Active circulante | 3.842.917 | 4.309.547 | 3.398.722 | 2.196.851 | 2.108.066 | 2.139.921 | 2.548.562 | 2.458.632 | 2.414.766 | 2.565.823 |
| Stocuri | 3.184.318 | 3.328.294 | 2.877.124 | 1.788.625 | 1.144.168 | 1.496.454 | 1.461.966 | 1.460.659 | 1.203.081 | 1.418.849 |
| Creanțe | 622.789 | 972.058 | 468.711 | 402.393 | 942.556 | 542.659 | 980.197 | 894.382 | 1.162.813 | 1.090.048 |
| Datorii | 3.490.079 | 3.864.349 | 3.091.360 | 2.040.683 | 257.014 | 233.406 | 592.438 | 466.844 | 327.033 | 541.199 |
| Capitaluri proprii | 826.223 | 816.424 | 813.157 | 809.262 | 2.355.112 | 2.349.135 | 2.346.707 | 2.341.209 | 2.327.067 | 2.291.445 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 0,5 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,10 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
79% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare) și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. AGROCLAAS SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a AGROCLAAS SRL în 2025 a fost de 2.069.757 lei (2,07 mil. lei), în creștere cu 75% față de 2024.
În 2025, AGROCLAAS SRL a înregistrat un profit net de 9.799 lei.
Activitatea principală a AGROCLAAS SRL este Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase (CAEN 0111).
AGROCLAAS SRL are sediul social la adresa Str. SARMISEGETUZA Nr. 2A, Bl. D1-III, Sc. B, Et. 1, Ap. 5, Municipiul Iași, Jud. Iași.
Da. AGROCLAAS SRL este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
Nu. AGROCLAAS SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].