ActivăSRL

AGROCERES SRL

Com. SUDITI Nr. -, Sat Sudiţi Com. Sudiţi, Jud. Ialomiţa, 927235

CAEN 111: Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase

CUI
8071902
Reg. Com.
J1996000007219
Înființată
10 ianuarie 1996
Vechime
30 de ani, 9 luni
Cifra de afaceri 2025
342 mii lei
Profit net 2025
2 mii lei
Angajați 2025
1

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 31.01.1996

Rezumat

Pe scurt

AGROCERES SRL (CUI 8071902) este o societate cu răspundere limitată activă din comuna Sudiți, județul Ialomița, înființată în 1996. Activitatea principală este Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase (CAEN 0111).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 342.170 lei (-47% față de 2024) și un profit net de 2.297 lei, cu 1 angajat.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
8071902
Nr. Reg. Com.
J1996000007219
EUID
ROONRC.J21/7/1996
Cod CAEN principal
111 - Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase
Data înființării
10 ianuarie 1996
Vechime
30 de ani, 9 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Com. SUDITI Nr. -, Sat Sudiţi Com. Sudiţi, Jud. Ialomiţa, 927235

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (3)
  • BĂTR••• ••• MATI•••
  • BĂTR••• NATA•••
  • BĂTR••• NICU•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

-47,3% față de 2024

342.170 RON

2024: 649.140 RON

0500k1 mil2 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 628.257 RONAnul 2017: 757.832 RONAnul 2018: 741.590 RONAnul 2019: 741.746 RONAnul 2020: 445.915 RONAnul 2021: 1.018.458 RONAnul 2022: 718.443 RONAnul 2023: 540.789 RONAnul 2024: 649.140 RONAnul 2025: 342.170 RON

Profit net 2025

-50,2% față de 2024

2.297 RON

2024: 4.614 RON

050k100k150k200k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 32.158 RONAnul 2017: 42.534 RONAnul 2018: 41.151 RONAnul 2019: 39.814 RONAnul 2020: 890 RONAnul 2021: 192.103 RONAnul 2022: 4.168 RONAnul 2023: 4.482 RONAnul 2024: 4.614 RONAnul 2025: 2.297 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    342 mii lei
    Profit net
    2 mii lei
    Angajați
    1
  • 2024

    Cifra de afaceri
    649 mii lei
    Profit net
    5 mii lei
    Angajați
    1
  • 2023

    Cifra de afaceri
    541 mii lei
    Profit net
    4 mii lei
    Angajați
    1
  • 2022

    Cifra de afaceri
    718 mii lei
    Profit net
    4 mii lei
    Angajați
    2
  • 2021

    Cifra de afaceri
    1,0 mil. lei
    Profit net
    192 mii lei
    Angajați
    2
  • 2020

    Cifra de afaceri
    446 mii lei
    Profit net
    890 lei
    Angajați
    2
  • 2019

    Cifra de afaceri
    742 mii lei
    Profit net
    40 mii lei
    Angajați
    2
  • 2018

    Cifra de afaceri
    742 mii lei
    Profit net
    41 mii lei
    Angajați
    2
  • 2017

    Cifra de afaceri
    758 mii lei
    Profit net
    43 mii lei
    Angajați
    2
  • 2016

    Cifra de afaceri
    628 mii lei
    Profit net
    32 mii lei
    Angajați
    2

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăAtenție
0,7%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 0,7 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăSlab
0,57Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Activele circulante acoperă doar 57% din datorii.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
57%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

57% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2021

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  2. Cel mai mare profit net din istoric

  3. 1997

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  4. 1996

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Ialomița cu nr. J21/7/1996.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre AGROCERES SRL

Este AGROCERES SRL activă?

Da. AGROCERES SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a AGROCERES SRL?

Cifra de afaceri a AGROCERES SRL în 2025 a fost de 342.170 lei, în scădere cu 47% față de 2024.

Ce profit a avut AGROCERES SRL în 2025?

În 2025, AGROCERES SRL a înregistrat un profit net de 2.297 lei.

Ce activitate are AGROCERES SRL?

Activitatea principală a AGROCERES SRL este Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase (CAEN 0111).

Unde are sediul AGROCERES SRL?

AGROCERES SRL are sediul social la adresa Com. SUDITI Nr. -, Sat Sudiți Com. Sudiți, Jud. Ialomița, 927235.

AGROCERES SRL este plătitoare de TVA?

Da. AGROCERES SRL este înregistrată în scopuri de TVA.

AGROCERES SRL are datorii la ANAF?

Nu. AGROCERES SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre AGROCERES SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].