Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 8,8 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
AGROBAL SRL (CUI 17368750) este o societate cu răspundere limitată activă din satul Balaci, Comuna Balaci, județul Teleorman, înființată în 2005. Activitatea principală este Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase (CAEN 0111).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1,84 mil. lei (+34% față de 2024) și un profit net de 161.902 lei, cu 5 angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 742.562 lei |
| 2017 | 1.288.085 lei |
| 2018 | 1.411.275 lei |
| 2019 | 1.325.746 lei |
| 2020 | 1.246.725 lei |
| 2021 | 2.205.159 lei |
| 2022 | 2.533.712 lei |
| 2023 | 2.375.246 lei |
| 2024 | 1.367.251 lei |
| 2025 | 1.838.737 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1.838.737 | 1.367.251 | 2.375.246 | 2.533.712 | 2.205.159 | 1.246.725 | 1.325.746 | 1.411.275 | 1.288.085 | 742.562 |
| Profit net | 161.902 | -274.442 | 7.645 | 1.273.807 | 288.518 | 40.652 | 59.708 | 115.872 | 244.574 | 16.938 |
| Număr mediu de angajați | 5 | 6 | 6 | 5 | 4 | 6 | 7 | 7 | 7 | 7 |
| Active imobilizate | 1.947.171 | 2.168.089 | 2.200.723 | 2.339.472 | 1.130.958 | 1.137.941 | 1.357.535 | 1.223.128 | 1.228.529 | 1.000.290 |
| Active circulante | 1.711.375 | 1.717.982 | 1.837.468 | 2.093.283 | 645.955 | 1.097.419 | 875.803 | 1.291.706 | 1.033.211 | 500.513 |
| Stocuri | 1.214.340 | 1.259.259 | 1.277.397 | 1.749.162 | 481.351 | 839.986 | 750.120 | 547.949 | 492.712 | 317.587 |
| Creanțe | 423.026 | 408.893 | 469.525 | 239.999 | 36.453 | 88.827 | 131.819 | 677.030 | 410.879 | 152.865 |
| Datorii | 2.021.900 | 2.411.326 | 2.289.005 | 2.691.214 | 916.279 | 1.663.243 | 1.531.664 | 1.904.078 | 1.620.731 | 963.243 |
| Capitaluri proprii | 1.636.646 | 1.474.745 | 1.749.186 | 1.741.541 | 839.734 | 551.216 | 510.564 | 589.856 | 578.984 | 434.410 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 8,8 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante acoperă doar 85% din datorii.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
55% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare), numele administratorilor și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. AGROBAL SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a AGROBAL SRL în 2025 a fost de 1.838.737 lei (1,84 mil. lei), în creștere cu 34% față de 2024.
În 2025, AGROBAL SRL a înregistrat un profit net de 161.902 lei.
Activitatea principală a AGROBAL SRL este Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase (CAEN 0111).
AGROBAL SRL are sediul social la adresa Oltului Nr. 3, Sat Balaci, Comuna Balaci, Jud. Teleorman.
Da. AGROBAL SRL este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. AGROBAL SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].