AFD PRO SERVICES SRL Funcțiune Plătitor TVA SRL

Înființată 10.05.2005
Margaretelor Nr. 95A, Sat Cătămăreşti-Deal, Comuna Mihai Eminescu, Jud. Botoşani, 717248 7499, Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.

Prezentare

Pe scurt

AFD PRO SERVICES SRL (CUI 17569176) este o societate cu răspundere limitată activă din satul Cătămărești-Deal, Comuna Mihai Eminescu, județul Botoșani, înființată în 2005. Activitatea principală este Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a. (CAEN 7499).

În 2024 a raportat o cifră de afaceri de 122.784 lei (-47% față de 2023) și un profit net de 28.488 lei, cu 1 angajat.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Cifra de afaceri 2024
122,8 miilei
−46,5%, față de 2023
Profit net 2024
28,5 miilei
−79,1%, față de 2023
Angajați 2024
1
0,0%, față de 2023
Marjă netă
23,2%
Capital social
200lei
Vechime
21ani

Evoluție financiară

Ministerul Finanțelor, 2015-2024
Cifra de afaceri
AnValoare
201555.395 lei
201670.024 lei
201771.183 lei
201872.582 lei
201973.886 lei
202075.405 lei
202176.735 lei
202276.896 lei
2023229.677 lei
2024122.784 lei

Indicatori din bilanț

lei
Indicatori din bilanț pe ani, în lei
Indicator2024202320222021202020192018201720162015
Cifra de afaceri122.784229.67776.89676.73575.40573.88672.58271.18370.02455.395
Profit net28.488136.357-4.0546.18520.77932.20236.94430.46129.9062
Număr mediu de angajați111121-22-
Active imobilizate25.61837.16051.64066.33677.572----199
Active circulante28.223136.8939.9804.6989.29634.72941.65338.27240.76344.046
Stocuri4022973585429020123133102167
Creanțe23.95088.000----10.28810.28910.28843.564
Datorii25.11341.51065.55045.78354.6035.3434.4697.89410.61711.399
Capitaluri proprii28.728132.543-3.81425.25132.26529.38637.18430.70130.14632.846
Ultimul bilanț: 2024. Valori din situațiile financiare anuale depuse.

Indicatori financiari 2024

Marjă netă

Bun
23% Față de anul anterior: în scădere

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 23,2 lei profit net.

Verde ≥ 5%, roșu sub 0

Lichiditate curentă

De urmărit
1,12 Față de anul anterior: în scădere

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,12 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5, roșu sub 1

Grad de îndatorare

Bun
47% Față de anul anterior: în creștere

47% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60%, roșu peste 80%

  • Lichiditate rapidă
  • Solvabilitate
  • Zile încasare creanțe
  • Zile de stoc
  • CA per angajat
  • Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Stare fiscală și juridică

ANAF, actualizat 30.09.2026
Înregistrat în scopuri de TVA Da
RO e-Factura Neînregistrat
Inactiv fiscal Nu
Obligații restante la ANAF Nu figurează lista contribuabililor datornici
TVA la încasare Cu cont gratuit
Split TVA Cu cont gratuit
Stare la Registrul Comerțului Funcțiune
Ultimul status ANAFRELUARE ACTIVITATE din data 18.10.2012

Identificare și contact

ONRC, ANAF

Date de identificare

CUI / CIF
17569176
Nr. Reg. Com.
J2005000333077
EUID
ROONRC.J2005000333077
Cod CAEN principal
7499, Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
Data înființării
10 mai 2005
Vechime
21 de ani, 5 luni
Formă juridică
SRL
Capital social
200 lei (bilanț 2024)
Adresă sediu
Margaretelor Nr. 95A, Sat Cătămăreşti-Deal, Comuna Mihai Eminescu, Jud. Botoşani, 717248
Domiciliu fiscal
Str. Margaretelor Nr. 95A, Sat Cătămăreşti-Deal Com. Mihai Eminescu, Jud. Botoşani, 717248

Date de contact

parțial ascunse
Telefoane (1)
  • 0744••••••
Email (0)
-
Website (0)
-

Administratori și reprezentanți

1
  • DI••• ADR••• FLO•••Administrator, România
Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică. Vezi complet

Dosare în instanță

portal.just.ro
Dosarele sunt disponibile cu cont

Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.

Creează cont gratuit

Relații și clasament

ONRC, Ministerul Finanțelor

Firme legate și la aceeași adresă

Vezi rețeaua firmei

Firmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.

Creează cont gratuit

Clasament în domeniu și județ

Locul firmei în clasament

Poziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.

Creează cont gratuit

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
2023
  1. Cea mai mare cifră de afaceri din istoric Bilanțuri
  2. Cel mai mare profit net din istoric Bilanțuri
2012
  1. Înregistrarea în scopuri de TVA ANAF
2005
  1. Înființarea firmei Înmatriculată în județul Botoșani cu nr. J7/333/2005. ONRC

În cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare) și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Întrebări frecvente despre AFD PRO SERVICES SRL

Este AFD PRO SERVICES SRL activă?

Da. AFD PRO SERVICES SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a AFD PRO SERVICES SRL?

Cifra de afaceri a AFD PRO SERVICES SRL în 2024 a fost de 122.784 lei, în scădere cu 47% față de 2023.

Ce profit a avut AFD PRO SERVICES SRL în 2024?

În 2024, AFD PRO SERVICES SRL a înregistrat un profit net de 28.488 lei.

Ce activitate are AFD PRO SERVICES SRL?

Activitatea principală a AFD PRO SERVICES SRL este Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a. (CAEN 7499).

Unde are sediul AFD PRO SERVICES SRL?

AFD PRO SERVICES SRL are sediul social la adresa Margaretelor Nr. 95A, Sat Cătămărești-Deal, Comuna Mihai Eminescu, Jud. Botoșani, 717248.

AFD PRO SERVICES SRL este plătitoare de TVA?

Da. AFD PRO SERVICES SRL este înregistrată în scopuri de TVA.

AFD PRO SERVICES SRL are datorii la ANAF?

Nu. AFD PRO SERVICES SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre AFD PRO SERVICES SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].