ADA SYSTEM TELECOM SRL Funcțiune SRL

Înființată 01.06.2012
ISTRIEI Nr. 10, Bl. 19C, Sc. 2, Et. 3, Ap. 63, Bucureşti Sectorul 3, Jud. Bucureşti, 31946 6110, Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu, prin rețele fără cablu și prin satelit

Prezentare

Pe scurt

ADA SYSTEM TELECOM SRL (CUI 30273304) este o societate cu răspundere limitată activă din București (sectorul 3), înființată în 2012. Activitatea principală este Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu, prin rețele fără cablu și prin satelit (CAEN 6110).

În 2016 a raportat o cifră de afaceri de 370.096 lei (-24% față de 2015) și un profit net de 2.752 lei, cu 4 angajați.

Nu este înregistrată în scopuri de TVA. ANAF a declarat-o contribuabil inactiv. Figurează în lista ANAF a debitorilor cu obligații restante.

Cifra de afaceri 2016
370,1 miilei
−23,8%, față de 2015
Profit net 2016
2.752lei
+68.700,0%, față de 2015
Angajați 2016
4
Marjă netă
0,7%
Capital social
200lei
Vechime
14ani

Evoluție financiară

Ministerul Finanțelor, 2012-2016
Cifra de afaceri
AnValoare
20121.758 lei
201313.400 lei
2014286.296 lei
2015485.450 lei
2016370.096 lei

Indicatori din bilanț

lei
Indicatori din bilanț pe ani, în lei
Indicator20162015201420132012
Cifra de afaceri370.096485.450286.29613.4001.758
Profit net2.752411.705-59.929254
Număr mediu de angajați4-440
Active imobilizate169.99871.25095.55356.1268.571
Active circulante357.658199.99728.97181.73012.015
Stocuri60.601--54.7489.334
Creanțe54.36937.24728.47826.5082.287
Datorii361.96358.482172.278197.31520.116
Capitaluri proprii169.017212.765-47.754-59.459470
Ultimul bilanț: 2016. Valori din situațiile financiare anuale depuse.

Indicatori financiari 2016

Marjă netă

De urmărit
0,7% Față de anul anterior: în creștere

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 0,7 lei profit net.

Verde ≥ 5%, roșu sub 0

Lichiditate curentă

Slab
0,99 Față de anul anterior: în scădere

Activele circulante acoperă doar 99% din datorii.

Verde ≥ 1,5, roșu sub 1

Grad de îndatorare

De urmărit
68% Față de anul anterior: în creștere

68% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60%, roșu peste 80%

  • Lichiditate rapidă
  • Solvabilitate
  • Zile încasare creanțe
  • Zile de stoc
  • CA per angajat
  • Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Stare fiscală și juridică

ANAF, actualizat 30.09.2026
Înregistrat în scopuri de TVA Nu
RO e-Factura Neînregistrat
Inactiv fiscal Da
Obligații restante la ANAF Figurează suma, cu cont gratuit
TVA la încasare Cu cont gratuit
Split TVA Cu cont gratuit
Stare la Registrul Comerțului Funcțiune
Ultimul status ANAFTRANSFER(SOSIRE) din data 26.06.2015

Identificare și contact

ONRC, ANAF

Date de identificare

CUI / CIF
30273304
Nr. Reg. Com.
J10/517/2015
EUID
ROONRC.J10/517/2015
Cod CAEN principal
6110, Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu, prin rețele fără cablu și prin satelit
Data înființării
1 iunie 2012
Înmatricularea actuală
26 iunie 2015
Vechime
14 ani, 5 luni
Formă juridică
SRL
Capital social
200 lei (bilanț 2016)
Adresă sediu
ISTRIEI Nr. 10, Bl. 19C, Sc. 2, Et. 3, Ap. 63, Bucureşti Sectorul 3, Jud. Bucureşti, 31946
Domiciliu fiscal
Greceanca Nr. 8, Sat Greceanca Com. Breaza, Jud. Buzău, 127107

Date de contact

parțial ascunse
Telefoane (1)
  • 0730••••••
Email (0)
-
Website (0)
-

Administratori și reprezentanți

1
  • AC••• I•••Administrator, România
Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică. Vezi complet

Dosare în instanță

portal.just.ro
Dosarele sunt disponibile cu cont

Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.

Creează cont gratuit

Relații și clasament

ONRC, Ministerul Finanțelor

Firme legate și la aceeași adresă

Vezi rețeaua firmei

Firmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.

Creează cont gratuit

Clasament în domeniu și județ

Locul firmei în clasament

Poziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.

Creează cont gratuit

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
2026
  1. Figurează în lista ANAF a debitorilor ANAF
2025
  1. Declarată contribuabil inactiv de ANAF ANAF
2018
  1. Anularea înregistrării în scopuri de TVA ANAF
2015
  1. Mutarea sediului în alt județ București → Buzău. Nr. Reg. Com. nou: J10/517/2015. ONRC
  2. Cea mai mare cifră de afaceri din istoric Bilanțuri
2014
  1. Cel mai mare profit net din istoric Bilanțuri
2012
  1. Înregistrarea în scopuri de TVA ANAF
  2. Înființarea firmei Înmatriculată în București cu nr. J40/6341/2012. ONRC

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Întrebări frecvente despre ADA SYSTEM TELECOM SRL

Este ADA SYSTEM TELECOM SRL activă?

Da. ADA SYSTEM TELECOM SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a ADA SYSTEM TELECOM SRL?

Cifra de afaceri a ADA SYSTEM TELECOM SRL în 2016 a fost de 370.096 lei, în scădere cu 24% față de 2015.

Ce profit a avut ADA SYSTEM TELECOM SRL în 2016?

În 2016, ADA SYSTEM TELECOM SRL a înregistrat un profit net de 2.752 lei.

Ce activitate are ADA SYSTEM TELECOM SRL?

Activitatea principală a ADA SYSTEM TELECOM SRL este Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu, prin rețele fără cablu și prin satelit (CAEN 6110).

Unde are sediul ADA SYSTEM TELECOM SRL?

ADA SYSTEM TELECOM SRL are sediul social la adresa ISTRIEI Nr. 10, Bl. 19C, Sc. 2, Et. 3, Ap. 63, București Sectorul 3, Jud. București, 31946.

ADA SYSTEM TELECOM SRL este plătitoare de TVA?

Nu. ADA SYSTEM TELECOM SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.

ADA SYSTEM TELECOM SRL are datorii la ANAF?

Da. ADA SYSTEM TELECOM SRL figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre ADA SYSTEM TELECOM SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].