ACTIVE STEIN CONSTRUCT S.R.L. Funcțiune Plătitor TVA e-Factura SRL

Înființată 21.07.2022
VERBINELOR Nr. 10, Bucureşti Sectorul 1, Jud. Bucureşti 4100, Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Prezentare

Pe scurt

ACTIVE STEIN CONSTRUCT S.R.L. (CUI 46515510) este o societate cu răspundere limitată activă din București (sectorul 1), înființată în 2022. Activitatea principală este Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 661.172 lei (+20% față de 2024) și un profit net de 417.685 lei, cu 2 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

Cifra de afaceri 2025
661,2 miilei
+20,1%, față de 2024
Profit net 2025
417,7 miilei
+149,1%, față de 2024
Angajați 2025
2
−33,3%, față de 2024
Marjă netă
63,2%
Capital social
200lei
Vechime
4ani

Evoluție financiară

Ministerul Finanțelor, 2022-2025
Cifra de afaceri
AnValoare
202239.086 lei
2023620.736 lei
2024550.311 lei
2025661.172 lei

Indicatori din bilanț

lei
Indicatori din bilanț pe ani, în lei
Indicator2025202420232022
Cifra de afaceri661.172550.311620.73639.086
Profit net417.685167.702312.5004.022
Număr mediu de angajați2332
Active imobilizate7.9913.7516.731698
Active circulante508.720553.757344.10615.718
Stocuri1.2002.1342.439403
Creanțe383.90344835.7323.158
Datorii98.78673.96340.17612.792
Capitaluri proprii417.925484.424316.7224.222
Ultimul bilanț: 2025. Valori din situațiile financiare anuale depuse.

Indicatori financiari 2025

Marjă netă

Bun
63% Față de anul anterior: în creștere

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 63,2 lei profit net.

Verde ≥ 5%, roșu sub 0

Lichiditate curentă

Bun
5,15 Față de anul anterior: în scădere

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 5,15 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5, roșu sub 1

Grad de îndatorare

Bun
19% Față de anul anterior: în creștere

19% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60%, roșu peste 80%

  • Lichiditate rapidă
  • Solvabilitate
  • Zile încasare creanțe
  • Zile de stoc
  • CA per angajat
  • Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Stare fiscală și juridică

ANAF, actualizat 30.09.2026
Înregistrat în scopuri de TVA Da
RO e-Factura Înregistrat
Inactiv fiscal Nu
Obligații restante la ANAF Nu figurează lista contribuabililor datornici
TVA la încasare Cu cont gratuit
Split TVA Cu cont gratuit
Stare la Registrul Comerțului Funcțiune
Ultimul status ANAFINREGISTRAT din data 21.07.2022

Identificare și contact

ONRC, ANAF

Date de identificare

CUI / CIF
46515510
Nr. Reg. Com.
J2022014031403
EUID
ROONRC.J2022014031403
Cod CAEN principal
4100, Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Data înființării
21 iulie 2022
Vechime
4 ani, 3 luni
Formă juridică
SRL
Capital social
200 lei (bilanț 2025)
Adresă sediu
VERBINELOR Nr. 10, Bucureşti Sectorul 1, Jud. Bucureşti
Domiciliu fiscal
Str. Verbinelor Nr. 10, Sector 1 Mun. Bucureşti, Jud. Bucureşti

Date de contact

parțial ascunse
Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-

Administratori și reprezentanți

1
  • S••• A••• N•••Administrator, România
Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică. Vezi complet

Dosare în instanță

portal.just.ro
Dosarele sunt disponibile cu cont

Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.

Creează cont gratuit

Relații și clasament

ONRC, Ministerul Finanțelor

Firme legate și la aceeași adresă

Vezi rețeaua firmei

Firmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.

Creează cont gratuit

Clasament în domeniu și județ

Locul firmei în clasament

Poziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.

Creează cont gratuit

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
2025
  1. Cea mai mare cifră de afaceri din istoric Bilanțuri
  2. Cel mai mare profit net din istoric Bilanțuri
2023
  1. Înscrierea în Registrul RO e-Factura ANAF
2022
  1. Înregistrarea în scopuri de TVA ANAF
  2. Înființarea firmei Înmatriculată în București cu nr. J40/14031/2022. ONRC

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Întrebări frecvente despre ACTIVE STEIN CONSTRUCT S.R.L.

Este ACTIVE STEIN CONSTRUCT S.R.L. activă?

Da. ACTIVE STEIN CONSTRUCT S.R.L. figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a ACTIVE STEIN CONSTRUCT S.R.L.?

Cifra de afaceri a ACTIVE STEIN CONSTRUCT S.R.L. în 2025 a fost de 661.172 lei, în creștere cu 20% față de 2024.

Ce profit a avut ACTIVE STEIN CONSTRUCT S.R.L. în 2025?

În 2025, ACTIVE STEIN CONSTRUCT S.R.L. a înregistrat un profit net de 417.685 lei.

Ce activitate are ACTIVE STEIN CONSTRUCT S.R.L.?

Activitatea principală a ACTIVE STEIN CONSTRUCT S.R.L. este Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100).

Unde are sediul ACTIVE STEIN CONSTRUCT S.R.L.?

ACTIVE STEIN CONSTRUCT S.R.L. are sediul social la adresa VERBINELOR Nr. 10, București Sectorul 1, Jud. București.

ACTIVE STEIN CONSTRUCT S.R.L. este plătitoare de TVA?

Da. ACTIVE STEIN CONSTRUCT S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

ACTIVE STEIN CONSTRUCT S.R.L. are datorii la ANAF?

Nu. ACTIVE STEIN CONSTRUCT S.R.L. nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre ACTIVE STEIN CONSTRUCT S.R.L.

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].