ACTIV CONT SRL Radiată SRL

Înființată 08.01.2002
Sos. IANCULUI Nr. 29, Bl. 105B, Sc. A, Et. 8, Ap. 36, Bucureşti Sectorul 2, Jud. Bucureşti, 70000 6920, Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal

Prezentare

Pe scurt

ACTIV CONT SRL (CUI 14374307) a fost o societate cu răspundere limitată din București (sectorul 2), înființată în 2002 și radiată în 2015. Activitatea principală era Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal (CAEN 6920).

Ultimul bilanț, din 2014, arată o cifră de afaceri de 36.003 lei (-86% față de 2013) și o pierdere netă de 168.724 lei, cu 1 angajat.

Cifra de afaceri 2014
36 miilei
−86,3%, față de 2013
Profit net 2014
−168,7 miilei
−523,7%, față de 2013
Angajați 2014
1
−75,0%, față de 2013
Marjă netă
-468,6%
Capital social
500lei
Vechime
24ani

Evoluție financiară

Ministerul Finanțelor, 2008-2014
Cifra de afaceri
AnValoare
2008379.420 lei
2009244.733 lei
2010392.227 lei
2011395.023 lei
2012340.740 lei
2013263.708 lei
201436.003 lei

Indicatori din bilanț

lei
Indicatori din bilanț pe ani, în lei
Indicator2014201320122011201020092008
Cifra de afaceri36.003263.708340.740395.023392.227244.733379.420
Profit net-168.72439.822-6.09050.953226.871-34.52326.320
Număr mediu de angajați1456548
Active imobilizate391.95473.28145.22039.004199.090240.557
Active circulante202.565241.195143.824315.650476.09896.209130.570
Stocuri0000259.9404.5383.908
Creanțe200.983232.66947.96440.55727.15719.366101.099
Datorii196.39269.59383.786116.23159.23046.802106.241
Capitaluri proprii6.212174.936135.114247.496456.483249.666284.190
Ultimul bilanț: 2014. Valori din situațiile financiare anuale depuse.

Indicatori financiari 2014

Marjă netă

Slab
-469% Față de anul anterior: în scădere

Firma a pierdut 468,6 lei la fiecare 100 de lei vânzări.

Verde ≥ 5%, roșu sub 0

Lichiditate curentă

De urmărit
1,03 Față de anul anterior: în scădere

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,03 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5, roșu sub 1

Grad de îndatorare

Slab
97% Față de anul anterior: în creștere

97% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60%, roșu peste 80%

  • Lichiditate rapidă
  • Solvabilitate
  • Zile încasare creanțe
  • Zile de stoc
  • CA per angajat
  • Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Stare fiscală și juridică

ANAF, actualizat 30.09.2026

Firma este radiată. Starea fiscală curentă nu se mai aplică.

Stare la Registrul Comerțului Radiată
Ultimul status ANAFRADIERE din data 04.05.2015

Identificare și contact

ONRC, ANAF

Date de identificare

CUI / CIF
14374307
Nr. Reg. Com.
J40/20/2002
EUID
ROONRC.J40/20/2002
Cod CAEN principal
6920, Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
Data înființării
8 ianuarie 2002
Vechime
24 de ani, 9 luni
Formă juridică
SRL
Capital social
500 lei (bilanț 2014)
Adresă sediu
Sos. IANCULUI Nr. 29, Bl. 105B, Sc. A, Et. 8, Ap. 36, Bucureşti Sectorul 2, Jud. Bucureşti, 70000
Domiciliu fiscal
Sos. IANCULUI Nr. 29, Sector 2 Mun. Bucureşti, Jud. Bucureşti

Date de contact

parțial ascunse
Telefoane (1)
  • 0213••••••
Email (0)
-
Website (0)
-

Administratori și reprezentanți

3
  • CAN••• CRIST••• EL•••Reprezentant al persoanei juridice
  • ••• IN••• IP•••Lichidator judiciar, România
  • CLAU••• DA•••Reprezentant al persoanei juridice
Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică. Vezi complet

Dosare în instanță

portal.just.ro
Dosarele sunt disponibile cu cont

Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.

Creează cont gratuit

Relații și clasament

ONRC, Ministerul Finanțelor

Firme legate și la aceeași adresă

Vezi rețeaua firmei

Firmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.

Creează cont gratuit

Clasament în domeniu și județ

Locul firmei în clasament

Poziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.

Creează cont gratuit

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
2015
  1. Anularea înregistrării în scopuri de TVA ANAF
  2. Radierea din Registrul Comerțului ONRC
  3. Stări încheiate la ONRC Faliment; Este sub incidența Legii nr. 85/2006; Certificat de înmatriculare preschimbat. ONRC
2014
  1. Stări noi la ONRC Faliment; Este sub incidența Legii nr. 85/2006. ONRC
  2. Stare încheiată la ONRC: Funcțiune ONRC
2011
  1. Cea mai mare cifră de afaceri din istoric Bilanțuri
2010
  1. Cel mai mare profit net din istoric Bilanțuri
2002
  1. Înființarea firmei Înmatriculată în București cu nr. J40/20/2002. ONRC
  2. Înregistrarea în scopuri de TVA ANAF

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Întrebări frecvente despre ACTIV CONT SRL

Este ACTIV CONT SRL activă?

Nu. ACTIV CONT SRL a fost radiată din Registrul Comerțului în 2015.

Care este cifra de afaceri a ACTIV CONT SRL?

Cifra de afaceri a ACTIV CONT SRL în 2014 a fost de 36.003 lei, în scădere cu 86% față de 2013.

Ce profit a avut ACTIV CONT SRL în 2014?

În 2014, ACTIV CONT SRL a înregistrat o pierdere netă de 168.724 lei.

Câți angajați avea ACTIV CONT SRL?

Conform bilanțului pe 2014, ACTIV CONT SRL a avut în medie 1 angajat (față de 4 angajați în 2013).

Ce activitate avea ACTIV CONT SRL?

Activitatea principală a ACTIV CONT SRL era Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal (CAEN 6920).

Unde avea sediul ACTIV CONT SRL?

ACTIV CONT SRL avea sediul social la adresa Sos. IANCULUI Nr. 29, Bl. 105B, Sc. A, Et. 8, Ap. 36, București Sectorul 2, Jud. București, 70000.

ACTIV CONT SRL are datorii la ANAF?

Nu. ACTIV CONT SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre ACTIV CONT SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].