ActivăSRL

ABARIS CONSULTING SRL

Str. Energiei Nr. 34, Sc. B, Ap. 1, Mun. Bacău, Jud. Bacău, 600240

CAEN 6920: Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal

CUI
26482582
Reg. Com.
J04/110/2010
Înființată
4 februarie 2010
Vechime
16 ani, 8 luni
Cifra de afaceri 2025
315 mii lei
Profit net 2025
16 mii lei
Angajați 2025
2

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Neplătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 04.02.2010

Rezumat

Pe scurt

ABARIS CONSULTING SRL (CUI 26482582) este o societate cu răspundere limitată activă din Bacău, înființată în 2010. Activitatea principală este Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal (CAEN 6920).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 314.679 lei (+11% față de 2024) și un profit net de 16.308 lei, cu 2 angajați.

Nu este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
26482582
Nr. Reg. Com.
J04/110/2010
EUID
ROONRC.J04/110/2010
Cod CAEN principal
6920 - Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
Data înființării
4 februarie 2010
Vechime
16 ani, 8 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Energiei Nr. 34, Sc. B, Ap. 1, Mun. Bacău, Jud. Bacău, 600240

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • PLAN••• G•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

+10,7% față de 2024

314.679 RON

2024: 284.325 RON

0100k200k300k400k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 18.300 RONAnul 2017: 68.500 RONAnul 2018: 119.134 RONAnul 2019: 206.689 RONAnul 2020: 194.666 RONAnul 2021: 224.219 RONAnul 2022: 221.375 RONAnul 2023: 230.126 RONAnul 2024: 284.325 RONAnul 2025: 314.679 RON

Profit net 2025

-80,8% față de 2024

16.308 RON

2024: 85.096 RON

050k100k150k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 12.129 RONAnul 2017: 51.831 RONAnul 2018: 74.917 RONAnul 2019: 149.378 RONAnul 2020: 142.820 RONAnul 2021: 144.901 RONAnul 2022: 88.684 RONAnul 2023: 78.028 RONAnul 2024: 85.096 RONAnul 2025: 16.308 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    315 mii lei
    Profit net
    16 mii lei
    Angajați
    2
  • 2024

    Cifra de afaceri
    284 mii lei
    Profit net
    85 mii lei
    Angajați
    2
  • 2023

    Cifra de afaceri
    230 mii lei
    Profit net
    78 mii lei
    Angajați
    2
  • 2022

    Cifra de afaceri
    221 mii lei
    Profit net
    89 mii lei
    Angajați
    2
  • 2021

    Cifra de afaceri
    224 mii lei
    Profit net
    145 mii lei
    Angajați
    3
  • 2020

    Cifra de afaceri
    195 mii lei
    Profit net
    143 mii lei
    Angajați
    3
  • 2019

    Cifra de afaceri
    207 mii lei
    Profit net
    149 mii lei
    Angajați
    2
  • 2018

    Cifra de afaceri
    119 mii lei
    Profit net
    75 mii lei
    Angajați
    2
  • 2017

    Cifra de afaceri
    69 mii lei
    Profit net
    52 mii lei
    Angajați
    1
  • 2016

    Cifra de afaceri
    18 mii lei
    Profit net
    12 mii lei
    Angajați
    -

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăBun
5,2%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 5,2 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăSlab
0,11Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Activele circulante acoperă doar 11% din datorii.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareSlab
95%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

95% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2025

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  2. 2019

    Cel mai mare profit net din istoric

  3. 2010

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Bacău cu nr. J4/110/2010.

În cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare) și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre ABARIS CONSULTING SRL

Este ABARIS CONSULTING SRL activă?

Da. ABARIS CONSULTING SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a ABARIS CONSULTING SRL?

Cifra de afaceri a ABARIS CONSULTING SRL în 2025 a fost de 314.679 lei, în creștere cu 11% față de 2024.

Ce profit a avut ABARIS CONSULTING SRL în 2025?

În 2025, ABARIS CONSULTING SRL a înregistrat un profit net de 16.308 lei.

Ce activitate are ABARIS CONSULTING SRL?

Activitatea principală a ABARIS CONSULTING SRL este Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal (CAEN 6920).

Unde are sediul ABARIS CONSULTING SRL?

ABARIS CONSULTING SRL are sediul social la adresa Str. Energiei Nr. 34, Sc. B, Ap. 1, Mun. Bacău, Jud. Bacău, 600240.

ABARIS CONSULTING SRL este plătitoare de TVA?

Nu. ABARIS CONSULTING SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.

ABARIS CONSULTING SRL are datorii la ANAF?

Nu. ABARIS CONSULTING SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre ABARIS CONSULTING SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].