ActivăSRL

AB CONSTRUCT SRL

Str. CARPAŢILOR NR.60, PARTER ŞI ETAJ, Mun. Braşov, Jud. Braşov

CAEN 4100: Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CUI
12112539
Reg. Com.
J1999000755087
Înființată
8 septembrie 1999
Vechime
27 de ani, 1 lună
Cifra de afaceri 2025
1,0 mil. lei
Profit net 2025
653 mii lei
Angajați 2025
1

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 13.09.1999

Rezumat

Pe scurt

AB CONSTRUCT SRL (CUI 12112539) este o societate cu răspundere limitată activă din Brașov, înființată în 1999. Activitatea principală este Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1,04 mil. lei (+40% față de 2024) și un profit net de 652.784 lei, cu 1 angajat.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
12112539
Nr. Reg. Com.
J1999000755087
EUID
ROONRC.J1999000755087
Cod CAEN principal
4100 - Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Data înființării
8 septembrie 1999
Vechime
27 de ani, 1 lună
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. CARPAŢILOR NR.60, PARTER ŞI ETAJ, Mun. Braşov, Jud. Braşov

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • CO••• OCTAV••• DO•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

+40,4% față de 2024

1.039.436 RON

2024: 740.368 RON

0500k1 mil2 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 182.356 RONAnul 2017: 190.945 RONAnul 2018: 200.851 RONAnul 2019: 334.135 RONAnul 2020: 200.005 RONAnul 2021: 246.955 RONAnul 2022: 247.460 RONAnul 2023: 596.345 RONAnul 2024: 740.368 RONAnul 2025: 1.039.436 RON

Profit net 2025

+6,0% față de 2024

652.784 RON

2024: 615.804 RON

-500k0500k1 mil2 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 20.108 RONAnul 2017: -21.825 RONAnul 2018: -16.509 RONAnul 2019: 39.256 RONAnul 2020: 86.352 RONAnul 2021: 1.134.801 RONAnul 2022: 155.944 RONAnul 2023: 378.893 RONAnul 2024: 615.804 RONAnul 2025: 652.784 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    1,0 mil. lei
    Profit net
    653 mii lei
    Angajați
    1
  • 2024

    Cifra de afaceri
    740 mii lei
    Profit net
    616 mii lei
    Angajați
    1
  • 2023

    Cifra de afaceri
    596 mii lei
    Profit net
    379 mii lei
    Angajați
    1
  • 2022

    Cifra de afaceri
    247 mii lei
    Profit net
    156 mii lei
    Angajați
    1
  • 2021

    Cifra de afaceri
    247 mii lei
    Profit net
    1,1 mil. lei
    Angajați
    1
  • 2020

    Cifra de afaceri
    200 mii lei
    Profit net
    86 mii lei
    Angajați
    1
  • 2019

    Cifra de afaceri
    334 mii lei
    Profit net
    39 mii lei
    Angajați
    2
  • 2018

    Cifra de afaceri
    201 mii lei
    Profit net
    -17 mii lei
    Angajați
    2
  • 2017

    Cifra de afaceri
    191 mii lei
    Profit net
    -22 mii lei
    Angajați
    2
  • 2016

    Cifra de afaceri
    182 mii lei
    Profit net
    20 mii lei
    Angajați
    2

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăBun
63%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 62,8 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăAtenție
1,11Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,11 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
25%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

25% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2025

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  2. 2021

    Cel mai mare profit net din istoric

  3. 1999

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  4. Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Brașov cu nr. J8/755/1999.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre AB CONSTRUCT SRL

Este AB CONSTRUCT SRL activă?

Da. AB CONSTRUCT SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a AB CONSTRUCT SRL?

Cifra de afaceri a AB CONSTRUCT SRL în 2025 a fost de 1.039.436 lei (1,04 mil. lei), în creștere cu 40% față de 2024.

Ce profit a avut AB CONSTRUCT SRL în 2025?

În 2025, AB CONSTRUCT SRL a înregistrat un profit net de 652.784 lei.

Ce activitate are AB CONSTRUCT SRL?

Activitatea principală a AB CONSTRUCT SRL este Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100).

Unde are sediul AB CONSTRUCT SRL?

AB CONSTRUCT SRL are sediul social la adresa Str. CARPAȚILOR NR.60, PARTER ȘI ETAJ, Mun. Brașov, Jud. Brașov.

AB CONSTRUCT SRL este plătitoare de TVA?

Da. AB CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA.

AB CONSTRUCT SRL are datorii la ANAF?

Nu. AB CONSTRUCT SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre AB CONSTRUCT SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].