Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 18,4 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
A.T.C. GUARD SRL (CUI 19116830) este o societate cu răspundere limitată activă din București (sectorul 2), înființată în 2006. Activitatea principală este Activități de investigații și servicii private de protecție (CAEN 8001).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 3,13 mil. lei (+41% față de 2024) și un profit net de 575.454 lei, cu 33 de angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 656.506 lei |
| 2017 | 615.305 lei |
| 2018 | 786.025 lei |
| 2019 | 1.206.316 lei |
| 2020 | 1.375.347 lei |
| 2021 | 1.471.845 lei |
| 2022 | 1.795.542 lei |
| 2023 | 2.389.826 lei |
| 2024 | 2.226.969 lei |
| 2025 | 3.134.901 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 3.134.901 | 2.226.969 | 2.389.826 | 1.795.542 | 1.471.845 | 1.375.347 | 1.206.316 | 786.025 | 615.305 | 656.506 |
| Profit net | 575.454 | 281.924 | 396.833 | 327.684 | 290.325 | 148.624 | 194.471 | 17.362 | -82.685 | 24.916 |
| Număr mediu de angajați | 33 | 31 | 40 | 36 | 40 | 36 | 34 | 0 | 0 | 28 |
| Active imobilizate | 227.532 | 250.552 | 80.983 | 29.489 | 51.665 | 38.026 | 39.912 | 10.879 | 11.131 | 31.342 |
| Active circulante | 1.191.477 | 452.328 | 859.228 | 801.390 | 615.695 | 209.221 | 139.644 | 111.200 | 111.426 | 106.107 |
| Stocuri | 2.973 | 2.973 | 2.973 | 2.973 | 2.973 | 2.973 | 0 | -16.395 | -19.255 | -14.528 |
| Creanțe | 1.021.668 | 399.477 | 775.770 | 388.042 | 270.425 | 163.577 | 132.023 | 109.881 | 122.696 | 89.232 |
| Datorii | 858.444 | 409.390 | 536.957 | 586.633 | 750.967 | 607.045 | 686.237 | 823.231 | 841.072 | 773.279 |
| Capitaluri proprii | 584.164 | 308.710 | 406.786 | 259.952 | -67.732 | -358.058 | -506.681 | -701.152 | -718.515 | -635.830 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 18,4 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,39 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
60% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. A.T.C. GUARD SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a A.T.C. GUARD SRL în 2025 a fost de 3.134.901 lei (3,13 mil. lei), în creștere cu 41% față de 2024.
În 2025, A.T.C. GUARD SRL a înregistrat un profit net de 575.454 lei.
Activitatea principală a A.T.C. GUARD SRL este Activități de investigații și servicii private de protecție (CAEN 8001).
A.T.C. GUARD SRL are sediul social la adresa Str. MIHAIL EMINESCU Nr. 176, Bl. Corp A, Et. 2, Ap. 3, București Sectorul 2, Jud. București.
Da. A.T.C. GUARD SRL este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. A.T.C. GUARD SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].