ActivăSRL

A PLUS SOFT SRL

Str. Nikola Tesla Nr. 9, Mun. Cluj-Napoca, Jud. Cluj

CAEN 6210: Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

CUI
18830996
Reg. Com.
J2006002311122
Înființată
6 iulie 2006
Vechime
20 de ani, 3 luni
Cifra de afaceri 2025
2,5 mil. lei
Profit net 2025
644 mii lei
Angajați 2025
9

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 06.07.2006

Rezumat

Pe scurt

A PLUS SOFT SRL (CUI 18830996) este o societate cu răspundere limitată activă din Cluj-Napoca, județul Cluj, înființată în 2006. Activitatea principală este Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2,52 mil. lei (+36% față de 2024) și un profit net de 643.842 lei, cu 9 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
18830996
Nr. Reg. Com.
J2006002311122
EUID
ROONRC.J2006002311122
Cod CAEN principal
6210 - Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
Data înființării
6 iulie 2006
Vechime
20 de ani, 3 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Nikola Tesla Nr. 9, Mun. Cluj-Napoca, Jud. Cluj

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (2)
  • A••• R••• CONSTAN•••
  • BUT••• ALEXAN••• RĂZ•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

+35,7% față de 2024

2.520.010 RON

2024: 1.857.336 RON

01 mil2 mil3 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 440.522 RONAnul 2017: 539.423 RONAnul 2018: 543.487 RONAnul 2019: 824.336 RONAnul 2020: 919.212 RONAnul 2021: 1.142.819 RONAnul 2022: 1.195.059 RONAnul 2023: 1.631.965 RONAnul 2024: 1.857.336 RONAnul 2025: 2.520.010 RON

Profit net 2025

+43,6% față de 2024

643.842 RON

2024: 448.418 RON

0200k400k600k800k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 52.027 RONAnul 2017: 134.407 RONAnul 2018: 96.669 RONAnul 2019: 160.869 RONAnul 2020: 202.995 RONAnul 2021: 300.852 RONAnul 2022: 233.654 RONAnul 2023: 391.447 RONAnul 2024: 448.418 RONAnul 2025: 643.842 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    2,5 mil. lei
    Profit net
    644 mii lei
    Angajați
    9
  • 2024

    Cifra de afaceri
    1,9 mil. lei
    Profit net
    448 mii lei
    Angajați
    9
  • 2023

    Cifra de afaceri
    1,6 mil. lei
    Profit net
    391 mii lei
    Angajați
    8
  • 2022

    Cifra de afaceri
    1,2 mil. lei
    Profit net
    234 mii lei
    Angajați
    7
  • 2021

    Cifra de afaceri
    1,1 mil. lei
    Profit net
    301 mii lei
    Angajați
    7
  • 2020

    Cifra de afaceri
    919 mii lei
    Profit net
    203 mii lei
    Angajați
    6
  • 2019

    Cifra de afaceri
    824 mii lei
    Profit net
    161 mii lei
    Angajați
    6
  • 2018

    Cifra de afaceri
    543 mii lei
    Profit net
    97 mii lei
    Angajați
    5
  • 2017

    Cifra de afaceri
    539 mii lei
    Profit net
    134 mii lei
    Angajați
    5
  • 2016

    Cifra de afaceri
    441 mii lei
    Profit net
    52 mii lei
    Angajați
    3

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăBun
26%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 25,5 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
2,01Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 2,01 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
33%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

33% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2025

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  2. Cel mai mare profit net din istoric

  3. 2006

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  4. Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Cluj cu nr. J12/2311/2006.

În cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare) și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre A PLUS SOFT SRL

Este A PLUS SOFT SRL activă?

Da. A PLUS SOFT SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a A PLUS SOFT SRL?

Cifra de afaceri a A PLUS SOFT SRL în 2025 a fost de 2.520.010 lei (2,52 mil. lei), în creștere cu 36% față de 2024.

Ce profit a avut A PLUS SOFT SRL în 2025?

În 2025, A PLUS SOFT SRL a înregistrat un profit net de 643.842 lei.

Ce activitate are A PLUS SOFT SRL?

Activitatea principală a A PLUS SOFT SRL este Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210).

Unde are sediul A PLUS SOFT SRL?

A PLUS SOFT SRL are sediul social la adresa Str. Nikola Tesla Nr. 9, Mun. Cluj-Napoca, Jud. Cluj.

A PLUS SOFT SRL este plătitoare de TVA?

Da. A PLUS SOFT SRL este înregistrată în scopuri de TVA.

A PLUS SOFT SRL are datorii la ANAF?

Nu. A PLUS SOFT SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre A PLUS SOFT SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].