LichidareSRL

A & B SALUBRIS S.R.L.

Sat Pietriş Com. Deda, Jud. Mureş, 547208

CAEN 3811: Colectarea deșeurilor nepericuloase

CUI
28392176
Reg. Com.
J26/495/2011
Înființată
26 aprilie 2011
Vechime
15 ani, 5 luni
Cifra de afaceri 2022
977 mii lei
Profit net 2022
-949 mii lei
Angajați 2022
11

Situație fiscală (ANAF)

  • Inactivă fiscal (ANAF)
  • Neplătitoare de TVA
  • Înscrisă în RO e-Factura
  • Figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • faliment
  • este sub incidența Legii nr. 85/2014

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 26.04.2011

Rezumat

Pe scurt

A & B SALUBRIS S.R.L. (CUI 28392176) este o societate cu răspundere limitată din satul Pietriș, comuna Deda, județul Mureș, înființată în 2011. Activitatea principală este Colectarea deșeurilor nepericuloase (CAEN 3811). Firma este în lichidare.

În 2022 a raportat o cifră de afaceri de 977.167 lei (-70% față de 2021) și o pierdere netă de 948.785 lei, cu 11 angajați.

Nu este înregistrată în scopuri de TVA, dar este înregistrată în RO e-Factura. ANAF a declarat-o contribuabil inactiv. Figurează în lista ANAF a debitorilor cu obligații restante.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
28392176
Nr. Reg. Com.
J26/495/2011
EUID
ROONRC.J26/495/2011
Cod CAEN principal
3811 - Colectarea deșeurilor nepericuloase
Data înființării
26 aprilie 2011
Vechime
15 ani, 5 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Sat Pietriş Com. Deda, Jud. Mureş, 547208

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (2)
  • BO••• IA••• DORI•••
  • C.I••• BO••• IA••• DORI•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2013 - 2022, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2022

-70,3% față de 2021

977.167 RON

2021: 3.286.979 RON

01 mil2 mil3 mil4 mil2013201420152016201720182019202020212022Anul 2013: 54.915 RONAnul 2014: 263.084 RONAnul 2015: 134.428 RONAnul 2016: 310.629 RONAnul 2017: 702.009 RONAnul 2018: 1.176.406 RONAnul 2019: 2.294.445 RONAnul 2020: 2.731.318 RONAnul 2021: 3.286.979 RONAnul 2022: 977.167 RON

Profit net 2022

-3310,9% față de 2021

-948.785 RON

2021: 29.549 RON

-1 mil-500k0500k2013201420152016201720182019202020212022Anul 2013: 12.470 RONAnul 2014: 187.992 RONAnul 2015: 1 RONAnul 2016: 132.840 RONAnul 2017: 163.175 RONAnul 2018: 24.146 RONAnul 2019: 283.048 RONAnul 2020: -130.606 RONAnul 2021: 29.549 RONAnul 2022: -948.785 RON

Evoluție pe ani

  • 2022

    Cifra de afaceri
    977 mii lei
    Profit net
    -949 mii lei
    Angajați
    11
  • 2021

    Cifra de afaceri
    3,3 mil. lei
    Profit net
    30 mii lei
    Angajați
    29
  • 2020

    Cifra de afaceri
    2,7 mil. lei
    Profit net
    -131 mii lei
    Angajați
    27
  • 2019

    Cifra de afaceri
    2,3 mil. lei
    Profit net
    283 mii lei
    Angajați
    25
  • 2018

    Cifra de afaceri
    1,2 mil. lei
    Profit net
    24 mii lei
    Angajați
    8
  • 2017

    Cifra de afaceri
    702 mii lei
    Profit net
    163 mii lei
    Angajați
    2
  • 2016

    Cifra de afaceri
    311 mii lei
    Profit net
    133 mii lei
    Angajați
    2
  • 2015

    Cifra de afaceri
    134 mii lei
    Profit net
    1 lei
    Angajați
    -
  • 2014

    Cifra de afaceri
    263 mii lei
    Profit net
    188 mii lei
    Angajați
    1
  • 2013

    Cifra de afaceri
    55 mii lei
    Profit net
    12 mii lei
    Angajați
    2

Analiză

Indicatori financiari 2022

Marjă netăSlab
-97%Față de anul anterior: în scădere
20182019202020212022

Firma a pierdut 97,1 lei la fiecare 100 de lei vânzări.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăSlab
0,17Față de anul anterior: în scădere
20182019202020212022

Activele circulante acoperă doar 17% din datorii.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareSlab
186%Față de anul anterior: în creștere
20182019202020212022

186% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2026

    Figurează în lista ANAF a debitorilor

  2. 2025

    Stări noi la ONRC

    Este sub incidența Legii nr. 85/2014; Faliment.

  3. Stări încheiate la ONRC

    Faliment; Este sub incidența Legii nr. 85/2014.

  4. Declarată contribuabil inactiv de ANAF

  5. Anularea înregistrării în scopuri de TVA

  6. 2024

    Stare nouă la ONRC: Faliment

Vezi toată cronologia (8 evenimente în plus, 2011 - 2024)
  1. 2024

    Stare încheiată la ONRC: Insolvență

  2. 2022

    Stări noi la ONRC

    Insolvență; Este sub incidența Legii nr. 85/2014.

  3. Stare încheiată la ONRC: Funcțiune

  4. Înscrierea în Registrul RO e-Factura

  5. 2021

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  6. 2019

    Cel mai mare profit net din istoric

  7. 2015

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  8. 2011

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Mureș cu nr. J26/495/2011, sub denumirea A & B SALUBRIS SRL.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre A & B SALUBRIS S.R.L.

Este A & B SALUBRIS S.R.L. activă?

Nu. A & B SALUBRIS S.R.L. este în lichidare.

Care este cifra de afaceri a A & B SALUBRIS S.R.L.?

Cifra de afaceri a A & B SALUBRIS S.R.L. în 2022 a fost de 977.167 lei, în scădere cu 70% față de 2021.

Ce profit a avut A & B SALUBRIS S.R.L. în 2022?

În 2022, A & B SALUBRIS S.R.L. a înregistrat o pierdere netă de 948.785 lei.

Ce activitate are A & B SALUBRIS S.R.L.?

Activitatea principală a A & B SALUBRIS S.R.L. este Colectarea deșeurilor nepericuloase (CAEN 3811).

Unde are sediul A & B SALUBRIS S.R.L.?

A & B SALUBRIS S.R.L. are sediul social la adresa Sat Pietriș Com. Deda, Jud. Mureș, 547208.

A & B SALUBRIS S.R.L. este plătitoare de TVA?

Nu. A & B SALUBRIS S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA.

A & B SALUBRIS S.R.L. are datorii la ANAF?

Da. A & B SALUBRIS S.R.L. figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre A & B SALUBRIS S.R.L.

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].