99 DYL CONSTRUCT SRL Radiată SRL

Înființată 18.04.2008
Str. MUREŞ Nr. 72, Municipiul Timişoara, Jud. Timiş, 0300772 4673, Comerț cu ridicata al motocicletelor; comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru motociclete

Prezentare

Pe scurt

99 DYL CONSTRUCT SRL (CUI 23755459) a fost o societate cu răspundere limitată din Timișoara, județul Timiș, înființată în 2008 și radiată în 2011. Activitatea principală era Comerț cu ridicata al motocicletelor; comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru motociclete (CAEN 4673).

Ultimul bilanț, din 2009, arată o cifră de afaceri de 580.813 lei (+232% față de 2008) și un profit net de 100.999 lei, cu 2 angajați.

Cifra de afaceri 2009
580,8 miilei
+232,0%, față de 2008
Profit net 2009
101 miilei
+200,4%, față de 2008
Angajați 2009
2
−50,0%, față de 2008
Marjă netă
17,4%
Capital social
200lei
Vechime
18ani

Evoluție financiară

Ministerul Finanțelor, 2008-2009
Cifra de afaceri
AnValoare
2008174.936 lei
2009580.813 lei

Indicatori din bilanț

lei
Indicatori din bilanț pe ani, în lei
Indicator20092008
Cifra de afaceri580.813174.936
Profit net100.999-100.575
Număr mediu de angajați24
Active imobilizate83.262130.889
Active circulante270.968102.126
Stocuri13.51628.880
Creanțe257.44668.284
Datorii353.606333.390
Capitaluri proprii624-100.375
Ultimul bilanț: 2009. Valori din situațiile financiare anuale depuse.

Indicatori financiari 2009

Marjă netă

Bun
17% Față de anul anterior: în creștere

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 17,4 lei profit net.

Verde ≥ 5%, roșu sub 0

Lichiditate curentă

Slab
0,77 Față de anul anterior: în creștere

Activele circulante acoperă doar 77% din datorii.

Verde ≥ 1,5, roșu sub 1

Grad de îndatorare

Slab
100% Față de anul anterior: în scădere

100% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60%, roșu peste 80%

  • Lichiditate rapidă
  • Solvabilitate
  • Zile încasare creanțe
  • Zile de stoc
  • CA per angajat
  • Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Stare fiscală și juridică

ANAF, actualizat 30.09.2026

Firma este radiată. Starea fiscală curentă nu se mai aplică.

Stare la Registrul Comerțului Radiată
Ultimul status ANAFRADIERE din data 05.07.2011

Identificare și contact

ONRC, ANAF

Date de identificare

CUI / CIF
23755459
Nr. Reg. Com.
J35/1545/2008
EUID
ROONRC.J35/1545/2008
Cod CAEN principal
4673, Comerț cu ridicata al motocicletelor; comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru motociclete
Data înființării
18 aprilie 2008
Vechime
18 ani, 6 luni
Formă juridică
SRL
Capital social
200 lei (bilanț 2009)
Adresă sediu
Str. MUREŞ Nr. 72, Municipiul Timişoara, Jud. Timiş, 0300772
Domiciliu fiscal
Str. Mureş Nr. 72, Mun. Timişoara, Jud. Timiş, 300772

Date de contact

parțial ascunse
Telefoane (1)
  • 0721••••••
Email (0)
-
Website (0)
-

Administratori și reprezentanți

2
  • SIME••• ALEXAN•••Administrator
  • SIME••• ILE•••Administrator
Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică. Vezi complet

Dosare în instanță

portal.just.ro
Dosarele sunt disponibile cu cont

Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.

Creează cont gratuit

Relații și clasament

ONRC, Ministerul Finanțelor

Firme legate și la aceeași adresă

Vezi rețeaua firmei

Firmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.

Creează cont gratuit

Clasament în domeniu și județ

Locul firmei în clasament

Poziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.

Creează cont gratuit

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
2011
  1. Radierea din Registrul Comerțului ANAF
  2. Încetarea înregistrării în scopuri de TVA ANAF
2008
  1. Înregistrarea în scopuri de TVA ANAF
  2. Înființarea firmei Înmatriculată în județul Timiș cu nr. J35/1545/2008. ONRC

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Întrebări frecvente despre 99 DYL CONSTRUCT SRL

Este 99 DYL CONSTRUCT SRL activă?

Nu. 99 DYL CONSTRUCT SRL a fost radiată din Registrul Comerțului în 2011.

Care este cifra de afaceri a 99 DYL CONSTRUCT SRL?

Cifra de afaceri a 99 DYL CONSTRUCT SRL în 2009 a fost de 580.813 lei, în creștere cu 232% față de 2008.

Ce profit a avut 99 DYL CONSTRUCT SRL în 2009?

În 2009, 99 DYL CONSTRUCT SRL a înregistrat un profit net de 100.999 lei.

Câți angajați avea 99 DYL CONSTRUCT SRL?

Conform bilanțului pe 2009, 99 DYL CONSTRUCT SRL a avut în medie 2 angajați (față de 4 angajați în 2008).

Ce activitate avea 99 DYL CONSTRUCT SRL?

Activitatea principală a 99 DYL CONSTRUCT SRL era Comerț cu ridicata al motocicletelor; comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru motociclete (CAEN 4673).

Unde avea sediul 99 DYL CONSTRUCT SRL?

99 DYL CONSTRUCT SRL avea sediul social la adresa Str. MUREȘ Nr. 72, Municipiul Timișoara, Jud. Timiș, 0300772.

99 DYL CONSTRUCT SRL are datorii la ANAF?

Nu. 99 DYL CONSTRUCT SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre 99 DYL CONSTRUCT SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].