2000 SEVERIN SA Radiată SA

Înființată 03.02.2004
Calea TIMISOAREI Nr. 185, Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Jud. Mehedinţi, 1500 4520, Întreținerea și repararea autovehiculelor

Prezentare

Pe scurt

2000 SEVERIN SA (CUI 16101753) a fost o societate pe acțiuni din Drobeta-Turnu Severin, județul Mehedinți, înființată în 2004 și radiată în 2014. Activitatea principală era Întreținerea și repararea autovehiculelor (CAEN 4520).

Ultimul bilanț, din 2013, arată o cifră de afaceri de 2.363 lei și o pierdere netă de 43.629 lei, fără angajați declarați.

Cifra de afaceri 2013
2.363lei
−98,8%, față de 2011
Profit net 2013
−43,6 miilei
+75,8%, față de 2011
Angajați 2013
0
−100,0%, față de 2011
Marjă netă
-1.846,3%
Capital social
442,5 miilei
Vechime
22ani

Evoluție financiară

Ministerul Finanțelor, 2008-2013
Cifra de afaceri
AnValoare
2008593.259 lei
2009472.917 lei
2010275.671 lei
2011194.704 lei
20132.363 lei

Indicatori din bilanț

lei
Indicatori din bilanț pe ani, în lei
Indicator20132011201020092008
Cifra de afaceri2.363194.704275.671472.917593.259
Profit net-43.629-180.098-137.874-75.78523.167
Număr mediu de angajați012131315
Active imobilizate030.61949.32373.10499.089
Active circulante20.54320.89626.80158.37144.598
Stocuri01.1113.4246.9317.478
Creanțe13.51018.01422.40649.22830.712
Datorii545.303370.217221.475170.50992.769
Capitaluri proprii-524.760-318.702-145.351-187.744-97.792
Ultimul bilanț: 2013. Valori din situațiile financiare anuale depuse.

Indicatori financiari 2013

Marjă netă

Slab
-1.846% Față de anul anterior: în scădere

Firma a pierdut 1.846,3 lei la fiecare 100 de lei vânzări.

Verde ≥ 5%, roșu sub 0

Lichiditate curentă

Slab
0,04 Față de anul anterior: în scădere

Activele circulante acoperă doar 3,8% din datorii.

Verde ≥ 1,5, roșu sub 1

Grad de îndatorare

Slab
2.654% Față de anul anterior: în creștere

2.654% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60%, roșu peste 80%

  • Lichiditate rapidă
  • Solvabilitate
  • Zile încasare creanțe
  • Zile de stoc
  • CA per angajat
  • Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Stare fiscală și juridică

ANAF, actualizat 30.09.2026

Firma este radiată. Starea fiscală curentă nu se mai aplică.

Stare la Registrul Comerțului Radiată
Ultimul status ANAFRADIERE din data 24.09.2014

Identificare și contact

ONRC, ANAF

Date de identificare

CUI / CIF
16101753
Nr. Reg. Com.
J25/48/2004
EUID
ROONRC.J25/48/2004
Cod CAEN principal
4520, Întreținerea și repararea autovehiculelor
Data înființării
3 februarie 2004
Vechime
22 de ani, 8 luni
Formă juridică
SA
Capital social
442,5 mii lei (bilanț 2013)
Adresă sediu
Calea TIMISOAREI Nr. 185, Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Jud. Mehedinţi, 1500
Domiciliu fiscal
Cal. Timişoarei Nr. 185, Mun. Drobeta-Turnu Severin, Jud. Mehedinţi, 220235

Date de contact

parțial ascunse
Telefoane (1)
  • 0252••••••
Email (0)
-
Website (0)
-

Administratori și reprezentanți

0

Registrul nu are reprezentanți pentru această firmă.

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică. Vezi complet

Dosare în instanță

portal.just.ro
Dosarele sunt disponibile cu cont

Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.

Creează cont gratuit

Relații și clasament

ONRC, Ministerul Finanțelor

Firme legate și la aceeași adresă

Vezi rețeaua firmei

Firmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.

Creează cont gratuit

Clasament în domeniu și județ

Locul firmei în clasament

Poziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.

Creează cont gratuit

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
2014
  1. Stări încheiate la ONRC Faliment; Este sub incidența Legii nr. 85/2006; Insolvență; Certificat de înmatriculare preschimbat. ONRC
  2. Radierea din Registrul Comerțului ONRC
2013
  1. Încetarea înregistrării în scopuri de TVA ANAF
2008
  1. Cea mai mare cifră de afaceri din istoric Bilanțuri
  2. Cel mai mare profit net din istoric Bilanțuri
2004
  1. Înregistrarea în scopuri de TVA ANAF
  2. Înființarea firmei Înmatriculată în județul Mehedinți cu nr. J25/48/2004. ONRC

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Întrebări frecvente despre 2000 SEVERIN SA

Este 2000 SEVERIN SA activă?

Nu. 2000 SEVERIN SA a fost radiată din Registrul Comerțului în 2014.

Care este cifra de afaceri a 2000 SEVERIN SA?

Cifra de afaceri a 2000 SEVERIN SA în 2013 a fost de 2.363 lei.

Ce profit a avut 2000 SEVERIN SA în 2013?

În 2013, 2000 SEVERIN SA a înregistrat o pierdere netă de 43.629 lei.

Ce activitate avea 2000 SEVERIN SA?

Activitatea principală a 2000 SEVERIN SA era Întreținerea și repararea autovehiculelor (CAEN 4520).

Unde avea sediul 2000 SEVERIN SA?

2000 SEVERIN SA avea sediul social la adresa Calea TIMISOAREI Nr. 185, Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Jud. Mehedinți, 1500.

2000 SEVERIN SA are datorii la ANAF?

Nu. 2000 SEVERIN SA nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre 2000 SEVERIN SA

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].